Sun Chemical partnerem Art of Color
1 Jan 1970 09:38

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

28 listopada br. w restauracji Saffron a’la Carte na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się kolejna edycja konferencji Art of Color - Spotkanie Liderów. Wydarzenie jest organizowane przez Grupę MTP przy współpracy z Polską Izbą Druku i Polskim Bractwem Kawalerów Gutenberga. Konferencję zwieńczy Gala Złotego Gryfa, podczas której zostaną wręczone nagrody w konkursie Polskiej Izby Druku na najlepszy produkt poligraficzny. Firma Sun Chemical wsparła oba wydarzenia w rolach Partnera Strategicznego konferencji Art of Color i Mecenasa Gali Złotego Gryfa. Podczas pierwszego z nich Michel Vanhems - Functional Coatings Product Manager EMEA w Sun Chemical (na zdjęciu) - wystąpi z prezentacją zatytułowaną „Przyszłość opakowań w kontekście założeń Europejskiego Zielonego Ładu”.

W naszym przekonaniu oba te wydarzenia znakomicie ze sobą współgrają i wzajemnie uzupełniają, tworząc spójną całość - mówi Tomasz Dobrowolski, Business Director Packaging Inks w polskim oddziale Sun Chemical. Art of Color to konferencja, która przekrojowo prezentuje sytuację w poligrafii, a także wskazuje kierunki i trendy w gospodarce, a nawet geopolityce. Jako firma obecna w każdym zakątku świata staramy się być aktywnym partnerem tego typu przedsięwzięć, zarówno w skali globalnej, jak i lokalnej. Stąd decyzja o objęciu roli Partnera Strategicznego poznańskiej konferencji. Jej zwieńczeniem będzie Gala Złotego Gryfa - doskonale znanego w naszej branży konkursu Polskiej Izby Druku, wyróżniającego najlepsze produkty poligraficzne w różnych kategoriach. Sun Chemical objął Mecenatem to ważne wydarzenie, w którym wygrana stanowi dla każdej drukarni, ale też partnera nagrodzonego produktu, prawdziwy powód do satysfakcji.

Jak podkreśla Grupa MTP, projekt Art Of Color od początku podejmuje temat nowego wymiaru poligrafii i jej wykorzystania w różnych gałęziach przemysłu. Zgodnie z założeniami organizatorów uczestnikami spotkania mają być liderzy polskiego rynku poligraficznego - właściciele największych drukarń i zakładów poligraficznych zajmujących się przetwórstwem, prezesi stowarzyszeń i izb branżowych, dostawcy maszyn i materiałów eksploatacyjnych, jak również przedstawiciele ogólnopolskich wydawnictw i portali dedykowanych poligrafii. Program wydarzenia uwzględnia liczne wystąpienia międzynarodowych i krajowych ekspertów reprezentujących nie tylko branżę poligraficzną.

Liczymy na szeroko rozumianą otwartość tego spotkania na tematykę, która nie będzie ograniczać się wyłącznie do branż poligraficznej i opakowaniowej. Prognozy sytuacji gospodarczej w Polsce i na świecie, uwarunkowania geopolityczne i ekonomiczne w naszym regionie Europy, wyzwania dla przedsiębiorców w nadchodzącym roku - te zapowiadane przez organizatorów zagadnienia z pewnością zwrócą uwagę wielu gości. Jednym z kluczowych są stale wprowadzane zmiany związane z polityką zrównoważonego rozwoju - m.in. w ramach Europejskiego Zielonego Ładu, na które - jako największy na świecie producent farb graficznych - stale odpowiadamy, wprowadzając na rynek kolejne, proekologiczne rozwiązania. Tej właśnie tematyce będzie poświęcona prezentacja przygotowana przez kolegę z europejskiej centrali Sun Chemical - mówi Tomasz Dobrowolski.

Zwieńczeniem konferencji Art of Color będzie Gala Złotego Gryfa - konkursu od wielu lat organizowanego przez Polską Izbę Druku. Jakość finalnego produktu poligraficznego to jeden z najważniejszych parametrów, decydujących o sukcesie rynkowym każdej drukarni - mówi Tomasz Dobrowolski. Konkurs Złotego Gryfa pozwala docenić i wyróżnić, a zarazem wypromować te produkty wytwarzane przez polskie firmy, w których ów parametr został wzniesiony na najwyższy poziom. Jest nam bardzo miło wesprzeć tę cenną inicjatywę, która stale ewoluuje, uwzględniając także nowe - idące z duchem czasów - kategorie produktowe, jak rozwiązania proekologiczne. Czekamy z niecierpliwością na ogłoszenie wyników tegorocznej edycji Złotego Gryfa i liczymy na wiele interesujących spotkań z naszymi klientami oraz partnerami biznesowymi zarówno podczas konferencji Art of Color, jak też w trakcie wieczornej gali wieńczącej całodzienne spotkanie w branżowym gronie. Do zobaczenia w Poznaniu!

Opracowano na podstawie informacji firmy Sun Chemical