Świadectwa Packaging Circular Economy przyznane po raz trzeci
26 Nov 2021 09:13

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

III edycja wręczenia świadectw Packaging Circular Economy za nami. Po raz kolejny ML Polyolefins nagrodziło przedsiębiorstwa, które dbają o odzysk tworzyw sztucznych, pozwalając tym samym na powtórne ich wykorzystanie w myśl zasad gospodarki o obiegu zamkniętym. W tym roku wyróżnienia PCE otrzymało osiem przedsiębiorstw będących liderami rynku opakowaniowego w Polsce.

  Trzecia edycja wręczenia świadectw Packaging Circular Economy odbyła się podczas jubileuszowej 10. Konferencji Bezpieczne Opakowanie. Wyróżnienia PCE doceniają rozwiązania pozwalające na maksymalizację odzysku opakowań z tworzyw sztucznych i ich wtórne wykorzystanie w postaci recyklatu. Przetworzenie takich odpadów nie przyczynia się do zwiększania ilości nowych tworzyw sztucznych w obiegu zgodnie z zasadami opakowaniowej gospodarki o obiegu zamkniętym.

Na ten temat prezentację wygłosił Krzysztof Nowosielski, dyrektor handlowy ML Polyolefins, podkreślając rolę recyklingu i zrównoważonego rozwoju w obecnej gospodarce. Świadectwa Packaging Circular Economy mają więc promować pozytywne wzorce związane z gospodarką odpadami z tworzyw sztucznych zgodnie z regulacjami Unii Europejskiej.

Cieszymy się, że udało się zorganizować 3. edycję wręczenia świadectw Packaging Circular Economy. Od momentu ich powstania zależało nam na tym, aby wskazać i wyróżnić te przedsiębiorstwa, które w branży tworzyw sztucznych są liderami wprowadzania założeń Gospodarki Obiegu Zamkniętego i które warto naśladować. Mam nadzieję, że będą oni swego rodzaju drogowskazem dla tych, którzy nie zdążyli jeszcze wprowadzić reguł Europejskiego Zielonego Ładu – mówi Krzysztof Nowosielski, dyrektor handlowy ML Polyolefins.

Świadectwa Packaging Circular Economy doceniają te przedsiębiorstwa, które poprzez swoje działania związane z gospodarką odpadami stają się liderami przemiany polskiej branży tworzyw sztucznych. W tym roku Świadectwa PCE otrzymało osiem przedsiębiorstw. Są to Amerplast, Drukpol, FlorekPlast, Fol-Druk, Grafix, Mondi, Pałucka Drukarnia Opakowań oraz Yanko.

Laureatów wybrano według szczegółowych kryteriów, do których zaliczają się takie kwestie jak maksymalizacja odzysku poprzez właściwe sortowanie odpadu, jego czystość i jakość, ograniczenie ilości opakowań nienadających się do recyklingu, ale także uwzględnienie w swoich wyrobach zasad eco-design.

W dobie troski o środowisko naturalne należy promować dobre praktyki, bo wiemy, jak wiele wysiłku potrzeba, aby gospodarka odpadami w przedsiębiorstwie funkcjonowała prawidłowo – wskazuje Patrycja Ochab, specjalista ds. marketingu ML Polyolefins. Dziękujemy za gościnność pani Annie Naruszko, redaktor naczelnej czasopism Poligrafika i Opakowanie. Wysoko cenimy to, że możemy być częścią konferencji Bezpieczne Opakowanie. Dodatkową wartość w tej edycji dla świadectw PCE stanowi grono partnerów, którzy wsparli inicjatywę swoją wiedzą, doświadczeniem i autorytetem oraz podniosło rangę całego wydarzenia – dodaje.

W sumie III edycja świadectw Packaging Circular Economy zyskała trzech patronów merytorycznych i czterech partnerów medialnych. Merytorycznie inicjatywę wsparli Politechnika Bydgoska wraz z prof. dr hab. inż. Dariuszem Sykuterą, kierownikiem Zakładu Przetwórstwa i Recyklingu Tworzyw, Polska Izba Opakowań na czele z prezesem prof. dr hab. inż. Stanisławem Tkaczykiem, oraz REKOPOL Organizacja Odzysku Opakowań, której przedstawicielem podczas gali była Marta Krawczyk. Natomiast patronami medialnymi zostali czasopisma: Opakowanie, Poligrafika i Plast Echo, którego redaktorem naczelnym jest Jacek Leszczyński, a także portal Plastech.pl

Opracowano na podstawie informacji ML Polyolefins