Szybki system Ishida dla opakowań flow-pack
1 Jan 1970 10:09

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Problem związany z przeprowadzaniem kompleksowych kontroli obecności ciał obcych oraz z kontrolą jakości małych, lekkich opakowań cukierniczych i piekarniczych na szybkich liniach pakujących został rozwiązany poprzez wprowadzenie najnowszego systemu kontroli rentgenowskiej Ishida.

Nowy system Ishida IX-EN-2493-Compact łączy w sobie bardzo kompaktową konstrukcję, która z łatwością mieści się w istniejących liniach, oraz prędkość do 120 metrów na minutę. Jest to dwukrotnie większa prędkość niż w przypadku standardowego systemu kontroli rentgenowskiej.

Kluczem do osiągnięcia tak wysokich prędkości jest unikalna konstrukcja dzielonego przenośnika IX-EN-2493-Compact. Tradycyjne systemy rentgenowskie mają pojedynczy przenośnik z osłonami ochronnymi, które zatrzymują wiązkę promieniowania rentgenowskiego wewnątrz urządzenia. Osłony te mogą jednak zakłócać ruch lekkich opakowań jednostkowych, powodując ich destabilizację i powstawanie zatorów.

W rozwiązaniu firmy Ishida osłony uniesione są nad przenośnikiem, aby nie utrudniać ruchu opakowań. Wiązka promieniowania rentgenowskiego jest zatem rzutowana przez opakowanie, gdy przechodzi przez szczelinę w przenośniku, gdzie jest wychwytywana przez dwie duże metalowe płyty, aby zapewnić, że wszelkie emisje tego promieniowania są zatrzymywane w urządzeniu.

Nasz nowy, kompaktowy system kontroli rentgenowskiej umożliwia producentom sprawdzanie opakowań pierwotnych, podczas gdy wcześniej duża prędkość linii uniemożliwiała kontrolę na tym etapie – wyjaśnił Glen Oxborough, specjalista ds. sprzedaży kontroli jakości w Ishida Europe. Dlatego wcześniej jedynym skutecznym rozwiązaniem było przeprowadzanie kontroli w opakowaniach wtórnych, gdy paczki były częścią opakowania zbiorczego lub w opakowaniu zewnętrznym gotowym do dalszej dostawy.

Oznaczało to jednak, że w przypadku wykrycia opakowania niespełniającego norm całe opakowanie lub pudełko musiało zostać odrzucone, co prowadziło do niepotrzebnych – i kosztownych – odpadów produktowych i opakowaniowych.

IX-EN-2493-Compact posiada sprawdzoną technologię algorytmu genetycznego (GA) firmy Ishida, która umożliwia operatorom optymalizację procesu kontroli rentgenowskiej w celu zwiększenia czułości na określone ciała obce. Oprócz niezawodnego wykrywania przedmiotów takich jak stal, aluminium, cyna, szkło, kamienie, gęsta guma i teflon, urządzenie może również identyfikować problemy związane z jakością, takie jak uszkodzone lub zniekształcone przedmioty.

Inną wyróżniającą się cechą konstrukcyjną systemu rentgenowskiego Ishida są dwa oddzielne pojemniki na ciała obce i odrzuty jakościowe, do których można uzyskać dostęp z jednej strony przenośnika – dla maksymalnej wygody operatora. Pomaga to również zminimalizować całkowitą powierzchnię zajmowaną przez maszynę, ułatwiając tym samym integrację z liniami pakującymi.

Jakość i bezpieczeństwo żywności to kluczowe kwestie, które mogą negatywnie wpływać na wizerunek marki i lojalność konsumentów – powiedział Glen Oxborough. Nasz IX-EN-2493-Compact zapewnia producentom spokój ducha dzięki rozwiązaniu, które może obsługiwać szybkie prędkości linii owijarek przepływowych, umożliwiając kontrolę opakowań pierwotnych.

Opracowano na podstawie informacji firmy Ishida