Technologia Sidel w Ferrarelle Società Benefit
1 Jan 1970 14:24

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Ferrarelle Società Benefit współpracuje z firmą Sidel przy montażu swojej pierwszej w historii aseptycznej linii w zakładzie w Boario do produkcji gamy wód funkcjonalnych i herbat Vitasnella „Le Linfe”. Dzięki naturalnym składnikom i mieszance smaków produkty zostały zaprojektowane z myślą o dobrym samopoczuciu konsumentów, promując zdrowy styl życia pod każdym względem.

  Ferrarelle Società Benefit, jeden z największych producentów wody mineralnej we Włoszech, słynący z wyjątkowych właściwości naturalnie musującej wody, butelkuje wody mineralne „Boario”, „Vitasnella” i „Fonte Essenziale” w swoim zakładzie w Boario. W pobliżu malowniczego jeziora Iseo zakład pozyskuje wodę z gór znajdujących się w pobliżu fabryki. Ta strategiczna lokalizacja pozwala Boario produkować unikalną butelkowaną wodę mineralną o właściwościach prozdrowotnych.

Ferrarelle Società Benefit wybrała technologię Aseptic Combi Predis firmy Sidel do produkcji nowej gamy funkcjonalnych wód i herbat. Sidel wspierał firmę podczas instalacji technologii aseptycznej w celu zapewnienia wysokiej jakości doznań smakowych, jednolitości produktu i długiego okresu przydatności do spożycia, wykorzystując do tego celu suche rozwiązanie do odkażania preform Predis - bezpieczny, higieniczny i ekonomiczny sposób pakowania różnych delikatnych napojów.

Dzięki zainstalowaniu systemu Aseptic Combi Predis firmy Sidel do produkcji gamy produktów Vitasnella „Le Linfe” linia Boario jest w stanie obsługiwać dwa różne formaty: 0,5 litra i 1,25 litra, i produkuje 18 tys. butelek na godzinę. System ten zapewnia pełną sterylność produkcji, jednolitość napojów i bezpieczeństwo żywności przy jednoczesnej łatwości obsługi.

Wody funkcjonalne i herbaty z serii „Le Linfe" są dla nas niezwykle ważne i chcieliśmy uniknąć wszelkich potencjalnych zagrożeń. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się zwrócić do firmy Sidel, biorąc pod uwagę jej rozległą wiedzę specjalistyczną w zakresie technologii aseptycznej - powiedział Nicola Tignonsini, dyrektor operacyjny Ferrarelle.

Ponieważ jest to nasza jedyna linia do produkcji napojów delikatnych, kluczowe znaczenie miało posiadanie systemu aseptycznego, który mógłby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa i jednolitości produktu - wyjaśnił Marcelo Astrini, dyrektor zakładu w Boario. Zaufaliśmy firmie Sidel, która zainstalowała naszą pierwszą linię aseptyczną, z uwagi na jej bogate doświadczenie w zakresie zapewnienia całkowitego bezpieczeństwa żywności.

Osiągnięcie bezpieczeństwa produktu dzięki aseptycznemu rozwiązaniu Sidel

System Aseptic Combi Predis firmy Sidel umożliwia najprostsze i najbezpieczniejsze na rynku odkażanie preform na sucho, zapewnia najniższy całkowity koszt posiadania (TCO) i zoptymalizowany wpływ na środowisko. W procesie tym nie jest używana woda, a zużycie chemikaliów jest radykalnie zmniejszone, co odpowiada najwyższym wymaganym standardom zrównoważonego rozwoju, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności, oferując dużą łatwość obsługi i zapewniając bardzo elastyczną produkcję.

Zapewniając optymalne bezpieczeństwo żywności i wysoką jakość produktów, system Aseptic Combi Predis został zainstalowany w ponad 200 zakładach na całym świecie, dzięki czemu firma Sidel stała się światowym liderem w dziedzinie produkcji aseptycznej.

Opracowano na podstawie informacji firmy Sidel