Technologia Xaar zwiększa możliwości maszyn Kammann
1 Jan 1970 08:00

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Technologia ultra wysokiej lepkości Xaar umożliwia firmie Koenig & Bauer Kammann wprowadzanie innowacji dzięki poprawie jakości, szybkości i zrównoważonego rozwoju dla klientów korzystających z rodzin maszyn K15 i K20 do druku dekoracyjnego.

Wykorzystując nowe płyny o wysokiej lepkości, opracowane przez globalnego producenta atramentów Marabu, maszyny Kammann umożliwiają zarówno nowym, jak i obecnym klientom tworzenie spersonalizowanych tłoczonych efektów na szklanych butelkach oraz plastikowych i metalowych pojemnikach o wysokości do 3 mm. Ten najnowszy produkt posiada pełną kompatybilność wsteczną, umożliwiając istniejącym maszynom drukowanie z większą lepkością i znacznie zwiększonym ładunkiem pigmentu, zapewniając większą żywość kolorów i możliwość uchwycenia drobnych szczegółów przy użyciu do 50% mniejszej ilości atramentu.

Dzięki unikalnej architekturze głowic drukujących Nitrox firmy Xaar oraz technologii Ultra High Viscosity & High Laydown, atramenty Marabu mogą być rozpylane w wyższych temperaturach, ułatwiając aplikację i zwiększając szybkość maszyn Kamman przy odległościach rozpylania do 15 mm. Kolory nie wymagają już pinningu, co zapewnia znaczną oszczędność czasu przeznaczonego na proces druku, a także redukcję zużycia energii i materiałów. Ogólnie rzecz biorąc, dzięki zastosowaniu nowych atramentów Marabu prędkość produkcji może zostać zwiększona ponad dwukrotnie, dzięki czemu druk atramentowy staje się konkurencyjny dla szerszej gamy zastosowań dekoracyjnych.

Dyrektor zarządzający Kammann, Matthias Graf, wyraził swoje zadowolenie z nowych rozwiązań: Ta współpraca to nie tylko postęp technologiczny; to kształtowanie na nowo przyszłości druku cyfrowego. Technologia ultra wysokiej lepkości Xaar i głowice drukujące Nitrox umożliwiły Marabu opracowanie atramentów, które zapewniają prawdziwy skok w zakresie innowacji i zrównoważonego rozwoju, otwierając nowe możliwości dla naszych maszyn do dekorowania druku.
Łącząc naszą wiedzę techniczną z Xaar i Marabu, wspólnie byliśmy w stanie zapewnić - zarówno nowym, jak i obecnym klientom Kammann - wyższą jakość, szybkość i zrównoważony rozwój w dekoracyjnym druku atramentowym.
Dyrektor ds. badań i rozwoju grupy Xaar, Karl Forbes, również cieszył się z wyników współpracy między stronami: Nasze partnerstwo z Kammann i Marabu jest świadectwem tego, co można osiągnąć, gdy liderzy branży się zjednoczą. Ten przełom w technologii atramentów Marabu, ułatwiony dzięki innowacjom Xaar w zakresie wysokiej lepkości i wiedzy Kammann na temat maszyn, ma zrewolucjonizować rynek, definiując nowe standardy dekoracyjnego cyfrowego druku atramentowego.

Opracowano na podstawie informacji firmy Xaar