tesa wprowadza taśmę zrywającą na bazie papieru
1 Jan 1970 07:50

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Zdatność do recyklingu kartonów wysyłkowych i kopert można uzyskać poprzez stosowanie opakowań jednomateriałowych, całkowicie unikając tworzyw sztucznych – to samo musi się odnosić do zintegrowanych taśm samoprzylepnych. Firma tesa wprowadza nowy produkt: tesa 51344 to taśma zrywająca na bazie papieru, zapewniająca możliwość otwierania kartonów i kopert bez użycia plastiku, która nadaje się do recyklingu z materiałem kartonowym.

Zakupy internetowe kwitną. Według danych Statista globalny wolumen paczek w sprzedaży internetowej osiągnął pułap ponad 159 miliardów paczek w 2021 r. W 2027 r. spodziewany jest jego wzrost do 256 miliardów paczek, co oznacza wskaźnik CAGR na poziomie 8,5%.

Minusem zakupów internetowych i zamówień w sprzedaży wysyłkowej są: tony odpadów papierowych i kartonowych, których nie utylizuje się prawidłowo. Bardzo często materiały wypełniaczy kartonów i taśmy samoprzylepne kończą w kosztu na odpady papierowe i trzeba je drobiazgowo oddzielić, zanim możliwy będzie ich recykling. Wtedy właśnie pojawia się tesa z nowym produktem tesa 51344.

tesa 51344 to taśma zrywająca na bazie papieru przeznaczona do zaklejania kartonów wysyłkowych i kopert. Innowacyjny nośnik z mocnego papieru w połączeniu z klejem o dużej przylepności zapewnia niezawodne połączenie również na kartonach zawierających dużo materiału z recyklingu. W przypadku utylizacji opakowania taśmę można oddać do recyklingu wraz z materiałem opakowaniowym. tesa to jeden z niewielu producentów na rynku oferujący taką innowację, zapewniający klientom w branży wyrobów z tektury falistej produkt bardziej ekologiczny, który nadaje się również do zautomatyzowanych linii produkcyjnych.

Wraz z tym nowym produktem dajemy naszym klientom w pełni zintegrowane i bardziej ekologiczne rozwiązanie do produkcji materiałów do opakowań i kartonów wysyłkowych. Wytwarzamy taśmę tesa 51344 bez rozpuszczalników; wykorzystywany papier pochodzi ze źródeł kontrolowanych – mówi Frank Domann, dyrektor marketingu korporacyjnego w firmie tesa. Opracowywanie produktów, które ułatwiają promowanie zrównoważonego rozwoju, to cel o strategicznym znaczeniu dla firmy tesa. Chcemy też wspierać naszych klientów i partnerów w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju. Dzięki tesa 51344 nasi klienci mogą skorzystać z bardziej ekologicznego produktu do procesów produkcyjnych a my możemy jednocześnie poprawić bilans ekologiczny kartonów wysyłkowych lub kopert – dodaje Domann.

tesa 51344 „zdatna do recyklingu”

Test zdatności do recyklingu według normy PTS-RH 021:2012, który został przeprowadzony przez Fundację Technologii Papieru (Paper Technology Foundation, PTS), potwierdził, że tesa 51344 nadaje się do recyklingu, a zatem można ją wyrzucać wraz z odpadami kartonowymi. Metodę tę wykorzystuje się do określania zawartości substancji rozpuszczonych, koloidalnych i zawieszonych w fazie wodnej roztworu włókna po utworzeniu pulpy na wadze laboratoryjnej.

Na etapie opracowania produktu tesa 51344 przeszła też wiele testów zastosowania z rożnymi rodzajami kartonu i tektury falistej. Taśma samoprzylepna przekonuje dużą siłą adhezji i niezawodnym otwieraniem. Specyficzne podłoża u danego klienta można w dowolnym momencie poddać testom w zakładach tesa. Nowa tesa 51344 jest teraz dostępna dla wszystkich zainteresowanych klientów, a dodatkowe informacje na jej temat można uzyskać TUTAJ.

Opracowano na podstawie informacji firmy tesa