Zajmująca się produkcją opakowań firma Thimm nadal koncentruje się na rozbudowie i cyfryzacji swoich zakładów i inwestuje ponad trzy miliony euro w nową wykrawarkę płaską przeznaczoną dla zakładu produkcyjnego w Castrop-Rauxel. Dzięki temu wydajnemu urządzeniu Thimm robi kolejny przełomowy krok w kierunku realizacji swojej wizji cyfryzacji „internetu opakowań” (Internet of Packs).
Firma Thimm znacznie zwiększa możliwości produkcyjne Thimm w zakładzie w Castrop-Rauxel dzięki nowej maszynie Mastercut 2.1 firmy Bobst. Dzięki prędkościom do 7000 załadunków na godzinę i krótkim czasom przezbrojenia urządzenie umożliwia roczną produkcję 25 milionów metrów kwadratowych przetworzonej tektury falistej. Pomimo tak dużych prędkości wykrawarka zapewnia wysoką precyzję wykrawania także w przypadku wstępnie zadrukowanych arkuszy tektury falistej: dzięki bezkontaktowemu systemowi rejestracji arkuszy „Power Register” każdy arkusz jest rozpoznawany indywidualnie przed wykrawaniem i precyzyjnie wyrównywany za pomocą znaczników drukarskich, dzięki czemu pozycje druku i wykrawania są wzajemnie optymalnie dopasowane. Maszyna o szerokości roboczej 2,10 metra nadaje się do produkcji opakowań wielkoformatowych, a w połączeniu z cyfrowym preprintem oferuje jednocześnie możliwość produkcji małych partii. Ponadto możliwy jest wysoki stopień wykorzystania, czyli efektywne użycie szerokości roboczej, a przez to oszczędność kosztów i zasobów materiałowych.
Nasza nowa wykrawarka płaska przekonuje najwyższą wydajnością i optymalnymi warunkami obróbki cyfrowego preprintu. W ten sposób znacząco przyczynia się do naszej strategii cyfryzacji - podsumowuje Kornelius Thimm, CEO firmy Thimm (na zdjęciu): Postrzegamy cyfryzację jako kluczowy czynnik sukcesu przyczyniający się do przyszłego wzrostu, i dlatego chcemy połączyć wszystkie procesy – zarówno we własnych zakładach, jak i w szczególności u naszych klientów. Nasza wizja to „Internet of Packs”, czyli całkowicie scyfryzowane i identyfikowalne łańcuchy dostaw dla wszystkich rodzajów produktów, możliwe dzięki opakowaniom z nadrukiem cyfrowym. Nasi klienci zyskują przy tym dzięki krótkim czasom dostaw, zrównoważonym procesom produkcyjnym i elastycznej aranżacji druku, bez ograniczenia w postaci minimalnych ilości zamówień. Aby to umożliwić, konsekwentnie inwestujemy w wysokowydajne i zautomatyzowane urządzenia do dalszej obróbki, takie jak nowy Mastercut.
Zanim latem mogliśmy rozpocząć jej instalację, w fabryce w Castrop wykonano najpierw szeroko zakrojone roboty ziemne i fundamentowe: należało wyburzyć 500 metrów kwadratowych żelbetu i odlać nowe fundamenty, aby zapewnić statykę dla 55-tonowego urządzenia. Oprócz trzech milionów euro na samą maszynę, w te rozległe prace poboczne w zakładzie zainwestowano kolejnych 400 tys. euro. Kornelius Thimm jest bardzo zadowolony z przebiegu projektu: To urządzenie jest ważnym i przyszłościowym uzupełnieniem naszego parku maszynowego w Castrop-Rauxel. Dzięki starannemu planowaniu i dużemu zaangażowaniu naszych pracowników podczas przebudowy nie doszło do żadnych zakłóceń w pozostałej części produkcji. Po uruchomieniu urządzenie wykazało dobrą wydajność, dzięki czemu już od września możemy je wykorzystywać w trybie trzyzmianowym i produkować wysokiej jakości opakowania dla naszych klientów.
Opracowano na podstawie informacji firmy Thimm