Thimm inwestuje w cyfrową przyszłość
1 Jan 1970 13:48

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Zajmująca się produkcją opakowań firma Thimm nadal koncentruje się na rozbudowie i cyfryzacji swoich zakładów i inwestuje ponad trzy miliony euro w nową wykrawarkę płaską przeznaczoną dla zakładu produkcyjnego w Castrop-Rauxel. Dzięki temu wydajnemu urządzeniu Thimm robi kolejny przełomowy krok w kierunku realizacji swojej wizji cyfryzacji „internetu opakowań” (Internet of Packs).

Firma Thimm znacznie zwiększa możliwości produkcyjne Thimm w zakładzie w Castrop-Rauxel dzięki nowej maszynie Mastercut 2.1 firmy Bobst. Dzięki prędkościom do 7000 załadunków na godzinę i krótkim czasom przezbrojenia urządzenie umożliwia roczną produkcję 25 milionów metrów kwadratowych przetworzonej tektury falistej. Pomimo tak dużych prędkości wykrawarka zapewnia wysoką precyzję wykrawania także w przypadku wstępnie zadrukowanych arkuszy tektury falistej: dzięki bezkontaktowemu systemowi rejestracji arkuszy „Power Register” każdy arkusz jest rozpoznawany indywidualnie przed wykrawaniem i precyzyjnie wyrównywany za pomocą znaczników drukarskich, dzięki czemu pozycje druku i wykrawania są wzajemnie optymalnie dopasowane. Maszyna o szerokości roboczej 2,10 metra nadaje się do produkcji opakowań wielkoformatowych, a w połączeniu z cyfrowym preprintem oferuje jednocześnie możliwość produkcji małych partii. Ponadto możliwy jest wysoki stopień wykorzystania, czyli efektywne użycie szerokości roboczej, a przez to oszczędność kosztów i zasobów materiałowych.

Nasza nowa wykrawarka płaska przekonuje najwyższą wydajnością i optymalnymi warunkami obróbki cyfrowego preprintu. W ten sposób znacząco przyczynia się do naszej strategii cyfryzacji - podsumowuje Kornelius Thimm, CEO firmy Thimm (na zdjęciu): Postrzegamy cyfryzację jako kluczowy czynnik sukcesu przyczyniający się do przyszłego wzrostu, i dlatego chcemy połączyć wszystkie procesy – zarówno we własnych zakładach, jak i w szczególności u naszych klientów. Nasza wizja to „Internet of Packs”, czyli całkowicie scyfryzowane i identyfikowalne łańcuchy dostaw dla wszystkich rodzajów produktów, możliwe dzięki opakowaniom z nadrukiem cyfrowym. Nasi klienci zyskują przy tym dzięki krótkim czasom dostaw, zrównoważonym procesom produkcyjnym i elastycznej aranżacji druku, bez ograniczenia w postaci minimalnych ilości zamówień. Aby to umożliwić, konsekwentnie inwestujemy w wysokowydajne i zautomatyzowane urządzenia do dalszej obróbki, takie jak nowy Mastercut.

Zanim latem mogliśmy rozpocząć jej instalację, w fabryce w Castrop wykonano najpierw szeroko zakrojone roboty ziemne i fundamentowe: należało wyburzyć 500 metrów kwadratowych żelbetu i odlać nowe fundamenty, aby zapewnić statykę dla 55-tonowego urządzenia. Oprócz trzech milionów euro na samą maszynę, w te rozległe prace poboczne w zakładzie zainwestowano kolejnych 400 tys. euro. Kornelius Thimm jest bardzo zadowolony z przebiegu projektu: To urządzenie jest ważnym i przyszłościowym uzupełnieniem naszego parku maszynowego w Castrop-Rauxel. Dzięki starannemu planowaniu i dużemu zaangażowaniu naszych pracowników podczas przebudowy nie doszło do żadnych zakłóceń w pozostałej części produkcji. Po uruchomieniu urządzenie wykazało dobrą wydajność, dzięki czemu już od września możemy je wykorzystywać w trybie trzyzmianowym i produkować wysokiej jakości opakowania dla naszych klientów.

Opracowano na podstawie informacji firmy Thimm