Thimm inwestuje w zakład w Northeim
1 Jan 1970 11:34

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Producent opakowań i ekspozytorów Thimm inwestuje w swój zakład w Northeim w południowej Dolnej Saksonii i uruchamia nową instalację in-line do dalszego przetwarzania tektury falistej. Tym samym Thimm konsekwentnie dostosowuje zakład do rosnących wymagań w zakresie dóbr konsumpcyjnych i e-handlu.

Wraz z uruchomieniem instalacji in-line BGM Case Line CL11/25 obu niemieckich producentów maszyn Bahmüller i Göpfert Grupa Thimm ustanawia nowe standardy jakości w dalszej obróbce tektury falistej. W tym celu przedsiębiorstwo zainwestowało prawie pięć milionów euro w nowy wysokowydajny system oraz niezbędne prace peryferyjne w zakładzie. BGM Case Line z serwonapędem ma szerokość roboczą 2,50 m i zwiększa produkcję wysokogatunkowych, precyzyjnie przetworzonych składanych pudełek na towary konsumpcyjne codziennego użytku oraz opakowań wysyłkowych dla e-commerce. Dzięki niezależnie napędzanym osiom i związanej z tym wysokiej dokładności rejestru, grawerowanym laserowo wałkom rastrowym oraz wspomaganemu kamerą systemowi rakli maszyna zapewnia dokładny i wysokiej jakości nadruk postprintowy. Inne czynniki, takie jak szybko przezbrajana wykrawarka rotacyjna, precyzyjny mechanizm szczelinowy z napędem bezpośrednim oraz wydajny moduł składania, również przyczyniają się do uzyskania optymalnych rezultatów końcowych i zwiększenia wydajności.

Podczas obróbki arkusze tektury falistej są precyzyjnie prowadzone podciśnieniowo przez maszynę. Nieprawidłowo sklejone arkusze są rejestrowane przez zintegrowaną kamerę i bezpośrednio usuwane przy maksymalnej prędkości produkcji. Wysokowydajny robot paletujący przygotowuje wyprodukowany towar do dalszego transportu bez użycia palet. Inwestycja ta jest ważnym krokiem w rozbudowie naszych zakładów produkcji opakowań i optymalnie przygotowuje zakład w Northeim, aby również w przyszłości w pełni sprostać wysokim wymaganiom naszych klientów w zakresie jakości i mocy produkcyjnych – podkreśla Michael Weber, dyrektor ds. strategii korporacyjnej + marketingu Grupy Thimm.

Integracja dużej instalacji z istniejącą halą produkcyjną stanowiła szczególne wyzwanie. Wspólnie z producentami znaleźliśmy jednak indywidualne rozwiązanie pozwalające optymalnie zintegrować długą maszynę z naszą fabryką, pomimo ograniczonej przestrzeni, bez uszczerbku dla jej wydajności – mówi Weber. Nowa linia jest umieszczona teraz w układzie odbicia lustrzanego względem istniejącej instalacji in-line, tworząc w ten sposób nowe centrum produkcyjne w fabryce. W tym celu już od 2019 roku wdrożono środki przygotowawcze na sumę 1 miliona euro, takie jak przeniesienie i modernizacja istniejących instalacji. Poza tym dwie wykrawarki rotacyjne zostały umieszczone obok siebie w układzie odbicia lustrzanego, tworząc kolejne centrum produkcyjne. Taka równoległa konfiguracja w dwóch centrach produkcyjnych daje nam cenne efekty synergii, ponieważ personel przy obu maszynach pracuje razem wydajnie jako jeden zespół. Ułatwia to na przykład planowanie kadrowe i umożliwia elastyczną rotację zadań – wyjaśnia Weber. I dodaje: Dzięki tej inwestycji konsekwentnie dostosowujemy zakład do aktualnych i przyszłych potrzeb w zakresie dóbr konsumpcyjnych i e-handlu.

Opracowano na podstawie informacji Grupy Thimm

error: Kopiowanie zabronione!