TIPA przetwarza odpady poryżowe w kompostowalne tacki
1 Jan 1970 09:07

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma TIPA przekształciła odpady pozostałe z upraw ryżu w tacki przeznaczone do recyklingu i kompostowania w warunkach domowych, które mogą stanowić alternatywę dla plastikowych i papierowych opakowań na żywność, wpisując się w nadchodzące ograniczenia dotyczące pojemników na wynos.
Wykonana z masy celulozowej tacka przeznaczona jest do pakowania takich produktów jak owoce, warzywa, wypieki i gorące potrawy i może być utylizowana w strumieniach recyklingu papieru lub przetwarzana w przydomowych kompostownikach. Producent oczekuje, że pozwoli ona ograniczyć poziom odpadów rolniczych i płynnie zintegruje się z lokalnymi systemami gospodarki odpadami.

Co więcej, to biorozwiązanie jest wolne od GMO, a ze względu na swój naturalny kolor i teksturę ma zapewnić „naturalne wrażenia” z obcowania z atrakcyjnie wyglądającymi opakowaniami. TIPA dodaje, że opakowanie zapewnia wydłużony okres przydatności do spożycia, trwałość i doskonałe parametry eksploatacyjne.

Opakowanie, które może być alternatywą zarówno dla tradycyjnych opakowań plastikowych, jak i papierowych toreb, to odpowiedź na zakaz stosowania polistyrenowych pojemników na wynos w Anglii, Szkocji, a od niedawna również w Walii. Według TIPA tacka ma być przyjaznym rozwiązaniem dla tych firm, które chcą przestrzegać nowych przepisów; uważa się, że można w nim przechowywać gorące posiłki nawet przez 48 godzin, a po zakończeniu okresu użytkowania ulega całkowitemu rozkładowi.

Tacki można obecnie kupić na terenie Wielkiej Brytanii, Europy, USA i Australii.

Daphna Nissenbaum, CEO i współzałożycielka TIPA, skomentowała: TIPA koncentruje się na dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań w sytuacji kryzysu związanego z opakowaniami z tworzyw sztucznych, a nasz nowy produkt wyznacza punkt odniesienia dla zrównoważonego rozwoju, łącząc w sobie zarówno możliwość recyklingu, jak i komponowania.

Nowa tacka wykonana ze słomy poryżowej zapewnia rolnikom dochody ze sprzedaży odpadów rolniczych, pobudzając gospodarkę w społecznościach, które najbardziej tego potrzebują. Nasze nowe opakowania dają markom pewność dzięki unikaniu ograniczeń nakładanych na opakowania plastikowe, a jednocześnie są pozyskiwane w sposób etyczny i zrównoważony.
Opracowano na podstawie informacji serwisu Packaging Europe