UIV i Ipack Ima zawiązały strategiczne porozumienie
19 Nov 2024 12:00

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Włoskie stowarzyszenie winiarskie (UIV, Unione Italiana Vini) oraz organizatorzy targów Ipack Ima zawarli ważną umowę otwierającą nowe możliwości wystawiennicze. Porozumienie zostało osiągnięte podczas SIMEI 2024, Międzynarodowej Wystawy Maszyn do Produkcji Wina i Butelkowania, i przewiduje obopólną współpracę przy organizacji nowych targów poświęconych branży płynnej żywności i napojów pod nazwą Bevertech.

SIMEI to wiodące światowe wydarzenie poświęcone maszynom i rozwiązaniom wykorzystywanym do produkcji win, napojów spirytusowych, olejów i piwa. Z kolei Ipack Ima to przełomowa wystawa koncentrująca się na technologiach pakowania, przetwarzania i materiałach dla producentów napojów bezalkoholowych, mlecznych, wody mineralnej, piwa, napojów funkcjonalnych i energetycznych, soków, napojów dla niemowląt i żywności, a także zup, dressingów i sosów. Obaj partnerzy chcą aktywnie działać na globalnym rynku, wykorzystując wspólne podejście oparte na budowaniu sieci łączącej podaż i popyt, zwiększającej możliwości rozwoju biznesu i promującej najlepsze praktyki branżowe w międzynarodowej skali.

Synergia między SIMEI i Ipack Ima ma więc idealnie sprzyjać koncepcji targów skoncentrowanych na innowacjach technologicznych, międzynarodowym charakterze i zrównoważonym rozwoju.

Dzięki nowemu partnerstwu Ipack Ima rozwija swój plan biznesowy opierający się na internacjonalizacji i specjalizacji w ramach pionowych społeczności biznesowych. Celem jest zapewnienie uczestnikom wyjątkowych możliwości wystawienniczych.

Wdrażamy strategię opartą na specjalizacji pionowej i innowacyjnej ofercie w ramach zintegrowanej platformy Ipack Ima. W tym roku zacieśniliśmy współpracę i zawarliśmy nowe strategiczne sojusze zgodnie z planem biznesowym, a ta umowa jest tego dowodem - powiedział Valerio Soli, prezes Ipack Ima. Naszym celem jest stworzenie ekosystemu uzupełniających się specjalistycznych targów, które sprzyjają synergii międzybranżowej, działając jako katalizator rozwoju biznesu.

Wertykalność i specjalizacja w coraz większym stopniu kształtują przyszłość międzynarodowych targów, przynosząc znaczące korzyści firmom. Włochy są naturalnym domem branży napojów, a wino odgrywa oczywiście dominującą rolę, co odzwierciedlają wiodące targi Simei. Jesteśmy przekonani, że to partnerstwo doprowadzi do nowych rozwiązań i szans dla wschodzących targów, takich jak nasze - powiedział Paolo Castelletti, dyrektor zarządzający Unione Italiana Vini Servizi.

Dowodem na ewolucyjny potencjał branży płynnej żywności i napojów są dane liczbowe, a globalne szacunki wskazują na silną średnią roczną stopę wzrostu zarówno z punktu widzenia produkcji, jak i technologii. Oczekuje się, że wartość globalnej produkcji napojów i płynnej żywności osiągnie do końca 2024 roku poziom przeszło 1,6 mld euro, przy prognozowanym wzroście o 4,7%. Na czele rankingu znajdują się Stany Zjednoczone z 218,9 mld euro, następnie Niemcy z 53,3 mld euro, Francja z 46,2 mld euro i Włochy z 40,9 mld euro. Z punktu widzenia producentów maszyn pakujących globalna wartość przemysłu płynnej żywności i sięga 14,9 mld euro, przy średniej rocznej stopie wzrostu wynoszącej 2,9%. W przypadku segmentu maszyn przetwórczych i przygotowania żywności do końca 2024 r. jego globalna wartość może sięgnąć poziomu 23 mld euro, przy średniej szacowanej stopie wzrostu +5,5% (źródło: UCIMA/Mecs).

Opracowano na podstawie informacji UCIMA