UPM Raflatac i UPM Biofuels łączą siły dla zrównoważonego rozwoju
1 Jan 1970 14:39

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

​Firmy UPM Raflatac i UPM Biofuels połączyły siły, aby wprowadzić przyszłościowe innowacje wykraczające poza sferę paliw kopalnych. W wyniku tej współpracy firma UPM Raflatac wprowadza na rynek dwa odnawialne materiały etykietowe na bazie drewna: folie UPM Raflatac Forest Film i klej UPM Raflatac Fossil-Free Adhesive. Te innowacyjne materiały etykietowe będą odpowiedzią na potrzeby właścicieli marek, którzy chcą zastąpić tradycyjne, oparte na paliwach kopalnych materiały pierwotne materiałami odnawialnymi. Ich głównym surowcem jest nafta UPM BioVerno, idealna odnawialna substancja zastępująca surowce na bazie paliw kopalnych surowcami odnawialnymi, pozyskiwanymi w sposób przyjazny dla środowiska.

UPM Raflatac Forest Film to pierwszy na rynku materiał etykietowy z folii polipropylenowej na bazie drewna. Klej UPM Raflatac Fossil-Free Adhesive RP48 to uniwersalne i odnawialne rozwiązanie. W połączeniu z innymi odpowiedzialnie pozyskiwanymi materiałami do produkcji etykiet, takimi jak przyjazny lasom materiał UPM Raflatac RAFNXT+, klej ten stanowi kompleksowe rozwiązanie, które sprawia, że każda warstwa etykiet jest jeszcze bardziej przyjazna środowisku.

Zarówno folia Forest Film, jak i klej Fossil-Free Adhesive to rozwiązania, które nie wymagają żadnych zmian w procesach produkcyjnych i mogą bezproblemowo zastąpić tradycyjne opcje oparte na paliwach kopalnych. Produkty te łączą gospodarkę cyrkulacyjną z biogospodarką odnawialną – jedną tonę surowców kopalnych można teraz zastąpić jedną toną surowców odnawialnych.

„Dzięki tym innowacjom produktowym poczyniliśmy duży krok naprzód w naszej podróży w kierunku przyszłości bez materiałów pochodzenia kopalnego. Wybierając nasze odnawialne materiały etykietowe, marki mogą pójść jeszcze dalej w dążeniu do stosowania bardziej odnawialnych opakowań. Ponadto materiały te są identyczne pod względem jakości i wydajności z konwencjonalnymi materiałami opartymi na paliwach kopalnych oraz są łatwym sposobem na nadanie ostatecznego kształtu trwałemu opakowaniu” – wyjaśnia Oona Koski, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w firmie UPM Raflatac.

Firma UPM tworzy przyszłość bardziej bezpieczną dla środowiska, zastępując nieodnawialne materiały kopalne odnawialnymi alternatywami pochodzącymi z materiałów drewnopochodnych. Firma efektywnie wykorzystuje surowce do tworzenia nowych produktów i usług w oparciu o włókna drzewne, biomolekuły, pozostałości i strumienie boczne.

„Głównym surowcem tych produktów jest nafta UPM BioVerno produkowana z oleju talowego, czyli pozostałości z procesu produkcji masy papierniczej. To doskonały przykład nowych innowacji produktowych pochodzących z lasów zarządzanych w sposób przyjazny środowisku i konkretnych kroków w kierunku przyszłości wykraczającej poza sferę paliw kopalnych” – wyjaśnia Panu Routasalo, wiceprezes UPM Biofuels.

Źródło: UPM Raflatac