UPM Raflatac kontynuuje współpracę z WWF Polska
28 Jan 2025 14:00

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

UPM Raflatac i WWF Polska przedłużyły umowę dotyczącą wspólnego budowania przyszłości beyond fossils. W ramach trzyletniego kontraktu współpraca będzie koncentrować się na rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym i promowaniu Obszarów Chronionych Prywatnie, zwłaszcza mokradeł w Polsce. Nowa umowa obejmuje również włączanie wewnętrznych i zewnętrznych interesariuszy UPM Raflatac, aby zwiększać zaangażowanie i wsparcie dla dwóch powyższych inicjatyw środowiskowych.

Błota Rakutowskie

Będąc częścią łańcucha wartości opakowań nieustannie poszukujemy sposobów promowania gospodarki o obiegu zamkniętym, nie tylko poprzez naszą ofertę produktów i usług, ale również poprzez współpracę. Jesteśmy również zaangażowani w zrównoważone leśnictwo i zwiększanie bioróżnorodności, a także dzielenie się naszą wiedzą i zasobami ze społecznościami, z którymi działamy - mówi Vera Bartsch, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w UPM Raflatac.

Celem projektu Circular Economy jest zmniejszenie ilości odpadów opakowaniowych trafiających do środowiska poprzez zarządzanie nimi zgodnie z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym. Wspólna inicjatywa skupi się na podnoszeniu świadomości na temat tego, w jaki sposób rozwiązania oparte na naturze wspierają gospodarkę o obiegu zamkniętym i jak zmniejszyć zanieczyszczenie plastikiem w Polsce. Dzięki wsparciu UPM Raflatac, WWF Polska ma również na celu dalszy rozwój Obszarów Chronionych Prywatnie w Polsce, zarówno poprzez zakup nowych terenów, jak i wdrażanie na nich dalszych działań ochronnych, w tym koszenie, wypas zwierząt, usuwanie zarośli i interwencje w gospodarkę wodną.

Gospodarka cyrkularna odgrywa kluczową rolę w ograniczaniu ilości odpadów i ochronie zasobów naturalnych. Obszary Chronione Prywatnie, takie jak mokradła, mają kluczowe znaczenie dla zachowania różnorodności biologicznej i utrzymania ekosystemów. Z pomocą UPM Raflatac możemy sprostać wyzwaniom przyrodniczym i promować zrównoważony rozwój w Polsce. Od 12 lat z sukcesem współpracujemy razem na rzecz ochrony przyrody - mówi Barbara Skuła - Dąbek, Dyrektor Działu Partnerstw Strategicznych, WWF Polska.

UPM Raflatac posiada w Polsce dwie fabryki - w Biskupicach Podgórnych i Nowej Wsi Wrocławskiej, zatrudniające 600 pracowników. Współpraca pomiędzy UPM Raflatac i WWF Polska rozpoczęła się w 2012 roku od projektu "Rzeki dla życia", który koncentrował się na ochronie bioróżnorodności rzek w Polsce. Partnerstwo było kontynuowane wraz z rozwojem programu "Strażnicy Rzek", a w poprzednich okresach obowiązywania umowy dotyczyło gospodarki o obiegu zamkniętym i Obszarów Chronionych Prywatnie.

Opracowano na podstawie informacji firmy UPM Raflatac