UPM Raflatac na ścieżce zrównoważonego rozwoju
1 Jan 1970 11:13

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma UPM Raflatac opublikowała swój Przegląd Klimatyczny 2023, podkreślając znaczące postępy, jakie poczyniła, aby stać się pierwszą firmą produkującą materiały etykietowe bez zużywania surowców kopalnych. Ambicja ta podkreśla zaangażowanie firmy w zrównoważony rozwój w trzech kluczowych obszarach aktywności: zwiększaniu trwałości lasów i gruntów, redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz ciągłych innowacjach w zakresie oferowanych produktów i usług.
Ograniczenie skali emisji pochodzących z paliw kopalnych jest najważniejszym sposobem łagodzenia zmian klimatycznych. W 2023 r. firma osiągnęła 36% spadek intensywności emisji w zakresie 1 i 2 w stosunku do poziomu bazowego z 2015 r. - co odzwierciedla nieprzerwane dążenie do redukcji emisji o 65% do 2030 r. Aby kompleksowo zająć się śladem węglowym etykiet w całym łańcuchu wartości etykiet, firma koncentruje się również na zmniejszeniu emisji z zakresu 3, generowanych przez związane z produkcją surowce oraz usługi transportowe, o 30% do 2030 r. w porównaniu z poziomem bazowym z 2018 r.
Do końca 2023 r. UPM Raflatac osiągnęła ambitny cel, jakim było uzyskanie 100% certyfikatów zewnętrznych dla wszystkich surowców papierniczych, w tym papierów wierzchnich i podkładów antyadhezyjnych - sześć lat przed terminem zaplanowanym na 2030 r. W rezultacie wszystkie kupowane papiery są obecnie certyfikowane, co pozwala firmie na ciągłe doskonalenie swoich referencji w zakresie zrównoważonej gospodarki leśnej. W warunkach rosnącego popytu na rozwiązania odnawialne, UPM Raflatac poważnie traktuje swoją odpowiedzialność za zagwarantowanie zrównoważonego źródła biosurowców i dąży do osiągnięcia celu, jakim jest 100% identyfikowalność innych materiałów pochodzenia biologicznego do 2030 roku.
Podkreślając swoje zaangażowanie w innowacje, firma wprowadziła w 2023 roku kilka produktów i usług mających na celu promowanie gospodarki o obiegu zamkniętym i umożliwienie działań na rzecz klimatu. Wśród nich znalazły się zmywalne papierowe materiały etykietowe PureCycle umożliwiające wydajny recykling plastikowych opakowań HDPE i PET. Usługa Label Life firmy UPM Raflatac uzyskała również nowy certyfikat ważności od międzynarodowego dostawcy usług certyfikacyjnych DEKRA. Dzięki temu proces generowania ocen LCA na dużą skalę stał się bardziej wiarygodny, co daje klientom i markom większą pewność przy podejmowaniu decyzji i informowaniu o własnych działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju.
UPM Raflatac stale rozwija swoją usługę odbioru podkładów etykietowych RafCycle, z firmą Soprema – przekształcającą odpady w nowe materiały budowlane i izolacyjne - jako głównym partnerem w zakresie recyklingu w regionie EMEIA do końca bieżącego roku. Usługa RafCycle umożliwia UPM Raflatac podtrzymywanie wysiłków na rzecz zmniejszenia wpływu na środowisko i wspierania zrównoważonej, niskoemisyjnej przyszłości bez paliw kopalnych.
Obecnie tylko 15% Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) zmierza do osiągnięcia poziomów docelowych do 2030 r. - wyjaśnia Robert Taylor, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w UPM Raflatac. To naturalne, że firma UPM dołączyła do inicjatywy UN Global Compact Forward Faster, wzywającej liderów biznesu na całym świecie do przyspieszenia działań, w tym do osiągnięcia ambitnego celu zerowej emisji netto. Przegląd Klimatyczny UPM Raflatac 2023 podkreśla to niezachwiane zaangażowanie w działania na rzecz klimatu. Dążymy do uwolnienia nowych możliwości poprzez współpracę i innowacje, wyznaczając ścieżkę do transformacyjnego postępu i osiągnięcia naszych ambitnych celów na rok 2030.
Opracowano na podstawie informacji firmy UPM Raflatac