UPM Raflatac, THG i Aniflex razem dla GOZ
1 Jan 1970 14:00

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

UPM Raflatac, wiodący producent przyjaznych środowisku rozwiązań etykietowych, wraz z THG, globalnym producentem z segmentu zdrowie i uroda oraz drukarnią Aniflex łączą siły, by wspólnie łagodzić zmiany klimatyczne poprzez odzyskiwanie odpadów etykietowych w programie recyclingu RafCycle firmy UPM Raflatac. 250 drzew wróciło do obiegu i mogło zostać wykorzystanych w inny sposób dzięki zaangażowaniu firm w recycling, w przeliczeniu na okres czasu od marca do końca maja 2021.

Zrównoważony rozwój leży u podstaw strategii działania UPM Raflatac. Firma ta od ponad 10 lat rozwija współpracę w całym łańcuchu wartości etykiet, aby poprawić wyniki swoich partnerów RafCycle w zakresie zrównoważonego rozwoju. Dziś współpracuje z ponad 200 firmami w wielu krajach w Europie, Chinach i Ameryce Północnej. Dzięki usłudze recyklingu firmy UPM Raflatac odpady etykietowe są bezpłatnie zbierane od partnerów programu RafCycle i zamiast trafiać na wysypiska otrzymują nowe życie jako podkłady do etykiet na produkty z rozmaitych branż lub papier do czasopism.

Polski oddział firmy THG, współpracując z drukarnią Aniflex, dołączył do RafCycle w marcu 2021. Jako branżowy lider i prekursor zrównoważonego rozwoju oferujemy gotowe rozwiązania naszym partnerom w całym cyklu życia etykiet. Jednym z nich jest program przetwarzania odpadów etykietowych RafCycle, dzięki któremu współpracujące z nami marki zyskują szansę na skuteczną realizację swoich celów zmierzających w kierunku neutralności klimatycznej – mówi Izabela Antczak, Packaging Solution Manager, UPM Raflatac.

Konsumenci coraz częściej wybierają produkty przyjazne środowisku, oczekując od producentów holistycznego podejścia w kwestiach środowiskowych na wielu poziomach: materiału, z którego wyprodukowano opakowanie i etykietę oraz możliwości poddania ich recyklingowi. Trzymając w ręku certyfikat RafCycle z dumą doceniam wkład, który wspólnie wnieśliśmy w celu łagodzenia zmian klimatycznych. Zbierając odpady etykietowe z opakowań kosmetyków udało nam się przywrócić do ponownego obiegu łącznie 250 drzew, a to dopiero początek naszej współpracy – podsumowuje Piotr Porębski, Dyrektor Zakładu, THG Poland.

Dla działającej na polskim rynku od osiemnastu lat drukarni Aniflex bardzo ważne jest budowanie ekologicznej odpowiedzialności wśród swoich klientów oraz edukacja w zakresie zrównoważonego rozwoju. Cieszymy się, że dzięki współpracy z UPM Raflatac mamy wpływ na propagowanie i rozwój działań wspierających gospodarkę obiegu zamkniętego. Wierzę, że dzięki programowi RafCycle i stosowaniu przyjaznych środowisku produktów UPM Raflatac skutecznie wpłyniemy na poprawę środowiska naturalnego otaczającego nas świata – komentuje Maciej Wojtaszek, współwłaściciel Aniflex. To czysta cyrkulacja w najlepszym wydaniu – dodaje Wojtaszek.

Opracowano na podstawie informacji firmy UPM Raflatac