Vidrala Italy przejęta przez Verallia
1 Jan 1970 11:01

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Za kwotę 230 mln euro francuski koncern Verallia przejął włoską spółkę zależną hiszpańskiej firmy Vidrala, która posiada jeden zakład produkcyjny w Corsico niedaleko Mediolanu z dwoma piecami do wytapiania. Producent z Półwyspu Iberyjskiego poinformował, że sprzedaż pomoże mu ponownie skoncentrować się na podstawowej działalności oraz zainwestować zyski w kolejne przedsięwzięcia.

Włoski zakład Vidrala został przejęty przez koncern Verallia

W komunikacie firmy Verallia czytamy: „Wyposażony w dwa niedawno odnowione piece zakład z siedzibą w Corsico korzysta z nowoczesnych urządzeń produkcyjnych o wydajności 225 tys. ton rocznie i cieszy się silną pozycją, szczególnie na rynku piwa, żywności i napojów spirytusowych. Blisko 200 zatrudnionych pracowników wzmocni naszą wiedzę specjalistyczną, dzielac się wiedzą oraz najlepszymi praktykami.”

Po ukończeniu procesu akwizycji Verallia posiada na terenie Włoch siedem zakładów produkcyjnych.

Patrice Lucas, dyrektor generalny Verallia, powiedział: Przejęcie zakładu w Corsico stanowi prawdziwy atut dla rozwoju firmy Verallia. Jest to zgodne z naszym strategicznym planem rozwoju na kluczowych rynkach europejskich. Stanowi też okazję do wzmocnienia naszej doskonałości operacyjnej z korzyścią dla naszych klientów. Serdecznie witamy wszystkie zespoły z Corsico.

Verallia jest europejskim liderem i trzecim co do wielkości na świecie producentem opakowań szklanych do napojów i produktów spożywczych, obsługującym 10 tys. klientów w skali globu. Jej polski oddział i zakład produkcyjny mieści się w Gnieźnie.

Opracowano na podstawie informacji firmy Verallia