Vikings and Goddesses wprowadza opakowania kompostowalne
1 Jan 1970 12:59

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Vikings and Goddesses to hurtownia piekarnicza z siedzibą w Minnesocie, która zaopatruje ponad 30 restauracji, kawiarni i sklepów spożywczych w różnorodne wypieki i desery. Podczas pandemii opracowali linię produktów mrożonych, aby zapewnić jakość i doskonałość domowego wypieku w domowych piekarnikach.

Od momentu otwarcia w 2019 r. priorytetem firmy jest rozwój zrównoważonej działalności, charakteryzującej się znaczącym zatrudnieniem i godziwymi wynagrodzeniami, przy jednoczesnym wytwarzaniu produktu wysokiej jakości dla konsumentów. W ciągu ostatniego roku 80% odpadów wytwarzanych przez piekarnię zostało przekierowanych ze składowisk do recyklingu lub kompostowania komercyjnego.

Vikings and Goddesses jest również dumna z pozyskiwania produktów lokalnie, aby wspierać właścicieli małych firm, a tym samym minimalizować ich ślad węglowy. Zgodnie ze swoimi wartościami dotyczącymi zrównoważonego rozwoju i wymaganiami konsumentów, firma Vikings and Goddesses wybrała teraz nowe, nadające się do kompostowania opakowanie pochodzące od Elk Packaging. Wydajna struktura obejmuje wysokobarierową warstwę folii celulozowej- folię NatureFlex pochodzącą z Futamury, laminowaną z biofolią zapewniającą hermetyczny zgrzew. Ta ostateczna struktura posiada niezależny certyfikat kompostowalności wydany przez BPI, co potwierdza, że nadaje się do kompostowania komercyjnego.

Nowe opakowanie w dalszym ciągu spełnia wszystkie wymagania techniczne: podczas całego procesu i dystrybucji utrzymuje się doskonałą integralność opakowania, dzięki czemu sklepy spożywcze mogą obsłużyć produkt i pozostanie on nienaruszony w domowych zamrażarkach użytkowników końcowych. Dodatkowo wyprodukowana torebka z fałdą zajmuje mniej miejsca na półkach sklepów spożywczych niż pudełko kartonowe lub wcześniejsze typy opakowań.

Rachel Anderson, właścicielka Vikings and Goddesses, stwierdziła: Cieszę się, że wraz z naszym partnerem Elk Packaging, producentem opakowań giętkich, udało nam się znaleźć kompostowalne rozwiązanie dla naszego wymagającego produktu. Nowe rozwiązanie nie tylko nadaje się do kompostowania, ale sprawdza się od strony technicznej bez konieczności dodawania naklejki lub podkładki, które należałoby usunąć przed wrzuceniem do pojemnika na kompost.

Jeanne Cloutier, dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju w Elk Packaging, szczegółowo opisała: To był wspaniały projekt dla firmy Elk. Naszym wyzwaniem było znalezienie folii, która dobrze się zadrukuje, będzie miała przezroczyste okno i wytrzyma trudne warunki panujące w zamrażarce. Ważne było również uzyskanie certyfikatu BPI przy jednoczesnym korzystaniu z opakowań pochodzących z surowców drzewnych zarządzanych w sposób zrównoważony. Jesteśmy zachwyceni, że znaleźliśmy rozwiązanie, które wyróżnia się w ciemnej i zatłoczonej zamrażarce. Wymyśliliśmy wygląd przypominający „witraż”, który uwzględnia zarówno minimalne zużycie farby drukarskiej, jak i potrzebę ekspozycji produktu. To innowacyjny sposób, w jaki klient może bez domysłów zobaczyć rozmiar, kształt, jakość i smakowitość produktu znajdującego się w torebce.

Elisha Hedin, regionalna menedżerka sprzedaży w Futamura, dodała: Jesteśmy podekscytowani, że nasza folia NatureFlex została wybrana jako część kompostowalnego rozwiązania dla firmy Vikings and Goddesses. Nasze odnawialne i kompostowalne folie są dobrym wyborem do tego typu zastosowań.

Opracowano na podstawie informacji firmy Futamura