Wino musujące w coolerze z tektury
1 Jan 1970 08:55

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Metsä Board wspólnie ze strategicznym aliansem Print City Alliance uczestniczyła w zaprojektowaniu innowacyjnego pojemnika z tektury do chłodzenia wina musującego. Opakowanie zostało opracowane we współpracy z firmą cateringową Benz & Co., której doświadczenie sięga lat 30. ubiegłego wieku, oraz z firmą Kessler, najstarszym niemieckim producentem win musujących.

Projekt został zainicjowany przez członków i partnerów Print City Alliance w celu stworzenia wielofunkcyjnego opakowania, które dzięki różnym metodom wysokiej jakości wykończeń przyciąga wzrok i stanowi skuteczny nośnik reklamy, a jednocześnie w pełni nadaje się do recyklingu.

Dwuczęściowe opakowanie stworzyło dla Benz & Co. i Kessler idealną sposobność do zaprezentowania butelki: Było jasne, że samo pudełko musi być wystarczająco mocne, aby udźwignąć butelkę, a jednocześnie komunikować przesłanie marki i wspierać prezentację produktu. Do tego zadania wybraliśmy tekturę MetsäBoard Prime FBB Bright – mówi Dennis Grotian, kierownik ds. technicznych w Metsä Board.

Najważniejszym elementem wyróżniającym opakowanie jest zintegrowany system schładzania, wykonany z MetsäBoard Prime FBB EB - lekkiej tektury powlekanej z barierą dyspersyjną. Odporność na wilgoć została dodatkowo zwiększona poprzez zastosowanie specjalnego wodoodpornego lakieru, naniesionego na tekturę użytą do produkcji części wewnętrznej opakowania.

Pojemnik do schładzania wina musującego został zaprezentowany przez Dennisa Grotiana na IST UV Days 2023, największej na świecie wewnętrznej wystawie technologii utwardzania UV i LED UV, która odbyła się w lipcu w Nürtingen, w Niemczech:

Współpraca w ramach Print City Alliance przyniosła długotrwały sukces. Wszyscy uczestniczący partnerzy wnoszą swój wkład i dążą do znalezienia najlepszych możliwych rozwiązań, aby zainspirować publiczność i odwiedzających innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzinie opakowań tekturowych. Projekt i pudełko zostały naprawdę dobrze odebrane podczas wystawy IST UV Days i otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii - podsumowuje Groatian.

Opracowano na podstawie informacji firmy Metsä Board