Wyrusz z Polską Izbą Druku do Turcji!
1 Jan 1970 10:55

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Polska Izba Druku w dniach 19-25 października 2024 roku organizuje II Misję Gospodarczą Przemysłu Poligraficznego oraz Opakowań z Nadrukiem, która tym razem odwiedzi Turcję. Bazując na doświadczeniach zebranych w roku 2023 podczas misji do Chińskiej Republiki Ludowej, organizatorzy w trakcie wyjazdu przewidują: wizyty u potencjalnych tureckich dostawców materiałów i urządzeń - m.in. w firmie METPACK, będącej producentem kartonów i papierów powlekanych do produkcji kubków, tacek, torebek oraz innych pojemników o wysokim współczynniku barierowości; wizyty w firmach tureckich zajmujących się produkcją opakowań; część panelowo-seminaryjną umożliwiającą nawiązanie kontaktów osobistych z tureckimi przedsiębiorcami; zwiedzanie targów EURASIA PACKAGING 2024 w Stambule oraz zwiedzanie stolicy Turcji.

Oferta uczestnictwa w misji zawiera:

  • Koszty przelotu
  • Koszty hotelu (zakwaterowanie w pokojach 1- lub 2-osobowych zgodnie z życzeniem uczestników)
  • Transfery
  • Opłaty targowe
  • Wyżywienie - śniadania, obiady i kolacje
  • Zwiedzanie atrakcji turystycznych
  • Ubezpieczenie grupowe

Więcej informacji, w tym oferta cenowa, zostanie udostępnionych wkrótce.

Wstępny program misji

19.10. - Wylot z Warszawy, przylot do Stambułu, zakwaterowanie w hotelu, Boat Tour & Party

20.10. - Zwiedzanie Stambułu

21.10. - Dzień konferencyjny w firmie METPACK

22.10. - Zwiedzanie zakładów przemysłowych

23.10. - Zwiedzanie targów Eurasia Packaging

24.10. - Zwiedzanie targów Eurasia Packaging

25.10. - Wymeldowanie, zwiedzanie Stambułu, powrót do Polski.

Zainteresowane osoby będą mogły indywidualnie przedłużyć pobyt do 27 października. Alternatywny program wyjazdu dla osób towarzyszących zostanie opracowany po dodatkowych ustaleniach.

Uczestnicy dotrą do Stambułu i z powrotem do Warszawy samolotem Turkish Airlines (czas lotu 3 godz. 45 min.). Proponowane loty: na trasie Warszawa - Stambuł (19.10) w godzinach 10:25 - 14:10, na trasie Stambuł - Warszawa (25.10) w godzinach 16:40-18:05). Wstępna cena lotu grupowego dla 30 osób, w klasie ekonomicznej: 1737 zł/os w dwie strony (pokrywają uczestnicy).

Jak podkreśla Jacek Kuśmierczyk, prezes Polskiej Izby Druku: Niewątpliwie Turcja to dzisiaj inspirujące źródło alternatywnych ofert i rozwiązań. W związku z tym chcemy wykorzystać nadarzającą się okazję zwiedzenia najważniejszej branżowej wystawy organizowanej w Stambule w dniach 23-26 października i połączyć ją z możliwością odbycia wizyt w kilku ciekawych firmach tureckich funkcjonujących w naszej branży oraz nawiązania osobistych kontaktów z potencjalnymi partnerami tureckimi. Tu należy zwrócić uwagę na fakt niezwykle dynamicznego rozwoju poligraficznego przemysłu w Turcji na przestrzeni ostatnich 30 lat. Wizyta w Stambule będzie odbywała się przy organizacyjnej pomocy firmy MetPack, która jest jednym z wiodących producentów kartonu PE w Turcji oraz na świecie. Planowane są seminaria oraz spotkania w siedzibie firmy.

Propozycja zasad odpłatności udziału w misji:

Oprócz kosztów biletów lotniczych pozostałe koszty ponoszone przez uczestników to opłata za hotel (165 euro za dobę w pokoju 1-osobowym, 180 euro za pokój dwuosobowy); pozostałe koszty transferów, wyżywienia, aprowizacji, atrakcji turystycznych, wejściówek na targi, tłumaczy i przewodników po oszacowaniu zostaną podzielone między uczestników i sponsorów misji, których poszukuje PID.

Organizatorzy przewidują dla uczestników możliwość zabrania osób towarzyszących, dla których przygotowany zostałby alternatywny program (indywidualne zwiedzanie miasta i atrakcji turystycznych).

Polska Izba druku prosi o wstępne zgłoszenia zainteresowania projektem. Decyduje kolejność zgłoszeń. Minimalna liczba uczestników to 25 osób.

Kontakt: Alicja Jarząbek (mail: alicja.jarzabek@izbadruku.org.pl).

Opracowano na podstawie informacji Polskiej Izby Druku