X-Rite przedstawia eXact 2
1 Jan 1970 13:30

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

X-Rite Incorporated oraz Pantone LLC, światowi liderzy w dziedzinie nauki i technologii barwy, przedstawiają eXact 2, bezdotykowy ręczny spektrofotometr nowej generacji ułatwiający przepływ zleceń w druku, w produkcji farb i przetwórstwie opakowań za pomocą jednego urządzenia.

Spektrofotometr eXact 2 to pierwsze urządzenie do pomiaru barwy, które łączy się z pełnym ekosystemem narzędzi, w tym z oprogramowaniem InkFormulation, pakietem ColorCert do kontroli jakości druku, cyfrowymi bibliotekami barw PantoneLIVE, NetProfiler do optymalizacji urządzeń oraz X-Rite Link – platformą do zarządzania wszystkimi urządzeniami pozwalającą na monitorowanie w czasie rzeczywistym statusu urządzeń. Wykorzystując opatentowaną, pierwszą w swoim rodzaju technologię Mantis służącą do pozycjonowania pomiaru na ekranie oraz interfejs z ekranem dotykowym, gdzie znalezienie danej funkcji wymaga nie więcej niż dwóch przełączeń między ekranami menu, eXact 2 umożliwia operatorom dwukrotnie szybsze i dokładniejsze mierzenie barw i sprawną weryfikację wymagań klientów. Szybkość, precyzja i niezrównane połączenie danych pomaga operatorom usprawnić proces przepływu zleceń, zmniejszyć ilość odpadów i zwiększyć moce produkcyjne w celu generowania większych obrotów i zysków.

Zaprojektowaliśmy na nowo wielokrotnie nagradzany spektrofotometr eXact, aby był czymś więcej niż urządzeniem pomiarowym — powiedział Chris Brooks, prezes firmy X-Rite. eXact 2 to kompletne rozwiązanie, które znajduje się w centrum zintegrowanego procesu przepływu zleceń. Jest to najbardziej wszechstronne, wydajne, zintegrowane i łatwe w użyciu urządzenie do pomiaru barwy dla drukarni.

Technologia Mantis: pozycjonowanie pomiaru na ekranie

eXact 2 to pierwszy i jedyny spektrofotometr, który zapewnia zwiększoną dokładność pomiaru przy użyciu technologii Mantis firmy X-Rite, pozwalającej na pozycjonowanie pomiaru na ekranie. Ta opatentowana technologia wykorzystuje kamerę o wysokiej rozdzielczości i wyświetlacz większy o 30%, i ułatwia operatorom znalezienie dokładnego obszaru pomiarowego. Operatorzy mogą oglądać, powiększać i zapisywać obraz kontrolowanego pola na ekranie urządzenia.

Dzięki technologii Mantis umożliwiającej pozycjonowanie pomiaru na ekranie operatorzy mogą mieć pewność, że za każdym razem mierzą właściwe miejsce. Mierzone jest to, co widać na ekranie. Eliminuje to wszelką niepewność i w konsekwencji powtarzanie pomiarów — powiedział Ray Cheydleur, kierownik ds. portfolio produktów X-Rite.

Płynna integracja przepływu pracy

eXact 2 ułatwia komunikację o barwie i jest zintegrowany za pośrednictwem złącza Wi-Fi z ekosystemem oprogramowania X-Rite pozwalającym na specyfikację barw, tworzenie receptur farb i kontrolę jakości. Wbudowane narzędzia do kontroli procesu dla mieszalni i drukarni obsługują standardy: G7, PSO i Japan Color. Zintegrowane aplikacje obejmują X-Rite NetProfiler do optymalizacji urządzeń, oprogramowanie InkFormulation, ColorCert Suite do kontroli jakości druku i raportowania oraz PantoneLIVE do cyfrowej specyfikacji standardów barw i wymiany informacji o nich. Funkcje te umożliwiają drukarniom i przetwórcom opakowań spełnienie standardów jakości o 17% szybciej.

W celu zwiększenia wydajności produkcji specjaliści zajmujący się drukiem, produkcją opakowań oraz farb mogą kierować procesem przepływu zadań bezpośrednio z eXact 2. Dzięki dostępowi do oprogramowania sterującego procesem przepływu prac bezpośrednio na ekranie dotykowym operatorzy nie muszą już być przywiązani do komputera — kontynuował Cheydleur.

X-Rite Link

Każdy model eXact 2 jest wyposażony w nową platformę X-Rite Link, intuicyjny pulpit nawigacyjny oparty na chmurze, który zapewnia wgląd w czasie rzeczywistym w działanie urządzenia. Z jednej centralnej lokalizacji klienci mogą weryfikować stan wszystkich urządzeń, konfigurować i dystrybuować aktualizacje oraz biblioteki i nie tylko. Dzięki zaawansowanej technologii X-Rite Link, operatorzy mogą mieć pewność, że wszystkie urządzenia są w doskonałym stanie.

Inteligentny interfejs i ergonomiczna konstrukcja

Urządzenie eXact 2 ma nowy, regulowany, odchylany ekran dotykowy i łatwą w użyciu strukturę menu, gdzie znalezienie potrzebnej funkcji wymaga nie więcej niż dwóch przełączeń między ekranami. Takie rozwiązanie zapewnia mniej czasu na przeglądanie menu i szybsze szkolenie operatorów. Funkcja cyfrowej lupy zapewnia możliwość dynamicznego powiększania w celu uchwycenia i sprawdzenia właściwego miejsca pomiaru bez uwzględniania defektów druku. Obraz pomiaru jest zapisywany. Ponadto bezkontaktowy sposób pomiaru urządzeniem eXact 2 umożliwia pomiar mokrej farby bez zanieczyszczeń, co zapewnia większą dokładność, redukcję odpadów i wyeliminowanie konieczności powtarzania pomiarów.

Dostępne modele

Spektrofotometr eXact 2 jest dostępny w trzech konfiguracjach. Dzięki eXact 2 operatorzy mogą mierzyć barwę na podłożach papierowych, tekturowych i kartonowych. Z kolei eXact 2 Xp mierzy na folii, plastiku, folii z białym nieprzezroczystym podkładem i innych unikalnych podłożach. Urządzenie eXact 2 Plus oferuje zaawansowaną kontrolę papieru i folii z możliwością pomiaru metameryzmu, krycia oraz bezwzględnej i względnej siły barwy.

Premiera spektrofotometru eXact 2 odbędzie się 16 czerwca podczas zorganizowanej przez firmę X-Rite wirtualnej prezentacji. W wydarzeniu wezmą udział eksperci z branży, którzy będą dyskutowali o aktualnej sytuacji oraz o korzyściach płynących z cyfrowego zarządzania procesami w druku. Tutaj odbywa się rejestracja na to wydarzenie.

W celu uzyskania dalszych informacji dotyczących eXact 2 Family, odwiedź www.xrite.com/exact.

Opracowano na podstawie informacji firmy X-Rite

error: Kopiowanie zabronione!