Zaikio zdobywa kolejnego wielkiego gracza
1 Jan 1970 11:00

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG (Heideberg) dodała spółkę Antalis, czołowego europejskiego dystrybutora papieru i opakowań, do platformy Zaikio Procurement.

Zaikio, spółka-córka Heidelberga, to otwarta platforma umożliwiająca kontaktowanie się i wymianę danych między wszystkimi uczestnikami branży druku (drukarniami, klientami, właścicielami marek, producentami oprogramowania oraz wytwórcami urządzeń). Przystępując do platformy Antalis liczy na umożliwienie cyfrowego dostępu do personalizowanych danych dotyczących zamówień obecnym i przyszłym klientom. Inni partnerzy, tacy jak dostawcy systemów MIS, również skorzystają z łatwego dostępu, co oznacza, że drukarnie będą mogły działać bezpośrednio z ich scentralizowanego systemu.

Jako dostawca papieru wiodący na rynku europejskim Antalis jest jednym z największych graczy w branży poligraficznej. Znalezienie rozwiązania dla wyzwań i problemów, z którymi borykają się drukarnie, jest dla nas ważne. Z Zaikio Procurement chcemy zapewnić wszystkim drukarniom bezpośredni dostęp do materiałów i cenników dostawców. Ułatwi to kosztorysowanie i realizację zamówień, a także zautomatyzuje procesy. Antalis jest ważnym partnerem, który pomaga nam w urzeczywistnieniu tej wizji - mówi Christian Weyer, dyrektor zarządzający ds. technologii w Zaikio.

Już teraz prowadzimy rozmowy z kolejnymi dużymi dostawcami, którzy chcieliby dołączyć do platformy. Do końca roku chcemy, by na platformie Zaikio Procurement znaleźli się wszyscy najwięksi gracze z rynku niemieckojęzycznego, co oznacza, że drukarnie będą mogły korzystać z jednej aplikacji do składania zamówień u wszystkich swoich dostawców" - ujawnia Rainer Hundsdörfer, prezes zarządu Heidelberger Druckmaschinen AG.

Także dostawcy zyskają istotną wartość dodaną. Bezpośredni dostęp do ich portfolio i cen eliminuje konieczność prowadzenia wielu rozmów telefonicznych i korespondencji e-mail. Dzięki temu nie muszą też więcej łączyć własnego systemu ERP z systemem każdego klienta. Zaikio przekonało nas swoim podejściem 'jeden-do-wielu' (one-to-many). To rozwiązanie zapewnia naszym klientom szybkie, łatwe i bezpłatne połączenie między ich systemem MIS a naszym ERP, oszczędzając obu stronom wiele czasu i pieniędzy. Zasoby przeznaczone na tworzenie i utrzymywanie połączeń między systemami są szczególnie ograniczone. Nareszcie możemy w pełni zautomatyzować nasze procesy w oparciu o przychodzące dane - mówi Dieter Becker, Dyrektor Zarządzający na Europę Środkową w Antalis.

Firma Bastian Druck jest klientem Zaikio Procurement od samego początku działania platformy. Antalis to kolejny kluczowy dostawca tej drukarni, który również stał się jej częścią. Antalis był jednym z dostawców, co do których mieliśmy nadzieję, że dołączą do tych już związanych z platformą. Teraz, gdy jest on połączony z Zaikio, możemy zaoszczędzić jeszcze więcej czasu przy zamawianiu papieru - podkreśla Nico Kessel, zastępca dyrektora zarządzającego w firmie Bastian Druck.

Zakupy nigdy nie były tak proste

Oprócz dostępu do portfolio dostawców i ich cen drukarnie w przyszłości będą mogły również uporządkować proces zakupu materiałów. Scentralizowana tabela daje kupującym przegląd wszystkich aktualnie potrzebnych materiałów, niezależnie od tego, czy są one przeznaczone do konkretnego zlecenia, czy do bieżących zamówień. W ten sposób Zaikio Procurement staje się czymś więcej niż tylko interfejsem do zaopatrzenia w surowce - ma szansę stać się najważniejszym narzędziem do zamówień.

App Store Zaikio - bezpłatny dostęp dla wszystkich

Wraz z uruchomieniem App Store firma Zaikio zrobiła kolejny krok w kierunku połączenia całej branży poligraficznej w sieć. Systemy podłączone do Zaikio są dostępne w App Store i mogą być przeglądane przez potencjalnych klientów.

App Store Zaikio tworzy niezbędną podstawę dla dostawców oprogramowania, która w przyszłości umożliwi nawiązywanie kontaktów w sieci i dzielenie się danymi. Już teraz Zaikio Procurement umożliwia dostawcom MIS, drukarniom i ich dostawcom rozwój cyfryzacji oraz oszczędność czasu i zasobów dzięki łączeniu się za pośrednictwem platformy.

Po stworzeniu Zaikio Procurement i App Store Zaikio koncentruje swoją uwagę na Mission Control - rozwiązaniu do standardowego przechowywania danych z połączonych systemów i udostępniania określonych danych innym systemom. Będzie to dopełnienie wizji w pełni usieciowionego przemysłu poligraficznego.

Opracowano na podstawie informacji firmy Heidelberg

error: Kopiowanie zabronione!