Zapraszamy do lektury marcowego numeru “Opakowania”
1 Jan 1970 08:28

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Zapraszamy do lektury marcowego numeru miesięcznika "Opakowanie", w którym skupiliśmy się na rynku producentów etykiet. Jak wynika z badania FINAT RADAR, poświęconego sytuacji na europejskim rynku etykiet w IV kwartale ubiegłego roku, branża powoli staje na nogi po czterech kwartałach dramatycznego dwucyfrowego spadku, zapoczątkowanego pod koniec 2022 r. w wyniku m.in. przeszacowanego popytu po pandemii koronawirusa i innych czynników związanych z COVID-19, takich jak niedobory surowców, zakłócenia w łańcuchach dostaw oraz wzrost kosztów. I chociaż spadek zaufania konsumentów w strefie euro, odzwierciedlany przez europejski wskaźnik nastrojów, nadal przedstawia powszechne obawy związane z inflacją, kosztami energii i ryzykiem spowolnienia gospodarczego, to ostrożnie optymistyczne opinie płynące od dostawców etykiet i właścicieli marek sugerują ich wiarę w możliwości ożywienia i wzrostów w nadchodzących kwartałach.
W marcowym numerze piszemy też m.in. o nowym centrum rozwoju zrównoważonych etykiet termokurczliwych firmy CCL Industries, premierze aplikatora etykiet firmy DTM Print, maszynie SurePress od Epsona, papierowych etykietach tamper-evident produkowanych przez Faller Packaging, materiałach etykietowych od Sappi i Innovia Films, a także systemach etykietowych firmy Domino. Zachęcamy również do zapoznania się z ciekawym artykułem o możliwości obniżenia kosztów cyfrowego druku etykiet dzięki innowacyjnym rozwiązaniom do czyszczenia głowic w maszynach firmy Gallus. Tradycyjnie też nie ograniczamy się do artykułów poświęconych tematowi przewodniemu: w numerze czytelnicy znajdą ciekawe materiały na temat rozwiązań m.in. Bobst, Fujifilm, Koenig & Bauer, Pirlo i Witt, a także zapowiedzi nadchodzących targów: drupa i Warsaw Pack, jak również podsumowania tych, które już za nami: Anuga Foodtec oraz In-Pack Expo. Miłej lektury!