Zapraszamy do lektury styczniowego numeru miesięcznika „Opakowanie”!
24 Jan 2025 07:33

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Zapraszamy do lektury styczniowego numeru miesięcznika „Opakowanie”. Początek każdego kolejnego roku to czas rozpoczęcia realizacji postanowień: świątecznych lub noworocznych – jak kto woli. Rzucę palenie, zacznę ćwiczyć, zamienię telewizor na książkę, znajdę więcej czasu dla dzieci – wszyscy to znamy z autopsji i wiemy, jak trudno to zrealizować w praktyce. Zaledwie umowne przesunięcie do przodu jednej cyferki na kalendarzu, a przecież tak wiele zmienia (często jedynie przez moment) w naszym życiu.

Ekipa Alfa-Print, która dba o to, by co miesiąc docierał do Państwa nowy numer „Opakowania” (oraz „Poligrafiki”), nie tylko obiecuje, ale także realizuje swoje obietnice. W ubiegłym roku znacznie silniej niż dotychczas zaistnieliśmy w wirtualnym środowisku mediów społecznościowych, coraz bardziej profesjonalnie wyglądają i brzmią nasze wywiady z decydentami branży, jak zwykle świetnie wypadła nasza konferencja Bezpieczne Opakowanie. Nie zmienia się tylko nasz miesięcznik: zawsze pełen ciekawych treści o aktualnych wydarzeniach z kraju i zagranicy. Nie inaczej niż zwykle w styczniu pojawia się na naszych łamach – to już taka nasza „świecka tradycja” – przekrojowy materiał Ryszarda Warczyńskiego z firmy Packsol poświęcony sytuacji na rynku maszyn pakujących.

Treści wartych lektury jest jednak znacznie więcej: piszemy o trójstronnej współpracy technicznej, która połączyła firmy Corrutek, GKD i Stalex; o rosnącym znaczeniu sztucznej inteligencji w opakowalnictwie; o intensywnym rozwoju drukarni MD Labels dzięki rozwiązaniom Mark Andy; o konfencjonowaniu w epoce cyfryzacji; o obowiązkach wszystkich ogniw łańcucha wartości nakładanych przez rozporządzenie PPWR (które, jak już wiemy, zacznie obowiązywać w sierpniu przyszłego roku); a także o szansach i wyzwaniach, jakie przed naszą branżą stawia gospodarka o obiegu zamkniętym. To tylko kilka wybranych artykułów; jest ich więcej i – proszę nam wierzyć – warto do nich zajrzeć, by być na bieżąco.

Miłej lektury!