Zrównoważone torby z formowanym dnem od Coveris
1 Jan 1970 08:34

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W odpowiedzi na rosnące potrzeby rynku w zakresie zrównoważonych i nadających się do recyklingu opakowań papierowych, firma Coveris wzbogaciła swoją ofertę o monomateriałowe torebki papierowe z formowanym dnem. Nowe torby przyczyniają się do zmniejszenia liczby marnowanych opakowań, ułatwiając recykling z odpadami papierowymi, a także nadają eksponowanym produktom luksusowy wygląd.

W Coveris zbudowaliśmy całą naszą strategię zrównoważonego rozwoju wokół filozofii No Waste, ponieważ wierzymy, że walka z odpadami we wszystkich ich formach jest podstawą bardziej zrównoważonej przyszłości. Nasze nowe torby z formowanym dnem są odpowiedzią na zapotrzebowanie na wygodne i nadające się do recyklingu opakowania papierowe, które jednocześnie nadają produktom ekskluzywny wygląd – podsumowała Melinda Bonamour, dyrektorka ds. rozwoju rynku w zakresie elastycznych rozwiązań papierowych w Coveris.

Prostszy recykling i lepszy efekt wizualny na półce

Nowe gotowe torby są wykonane w 100% z papieru i w całości nadają się do recyklingu, a przy tym skutecznie chronią zawarte w nich produkty. Nowy materiał uzyskał międzynarodowy certyfikat Interseroh+ Recycling Alliance oraz został przetestowany przez Instytut Fraunhofera ds. Inżynierii Procesowej i Pakowania, co potwierdziło możliwość recyklingu jako część strumienia odpadów papierowych. Torby z formowanym dnem od Coveris oferują szereg zastosowań i są dostępne w rozmaitych rozmiarach, mogących pomieścić nawet do 4 kg różnego rodzaju produktów. Dzięki licznym opcjom wykończenia, obejmującym tłoczenie folią na gorąco, rozwiązania matowe lub o wysokim połysku, metalizację oraz przezroczyste okienka, opakowania te z łatwością przykuwają uwagę klientów.

W rezultacie stanowią one atrakcyjną opcję dla wysokiej jakości produktów niechłodzonych o długim okresie trwałości. Nasze gotowe, monomateriałowe torby papierowe wpisują się w potrzeby producentów żywności w zakresie wydajnych, atrakcyjnych opakowań o trwałym designie – podsumowała Melinda Bonamour.

Opracowano na podstawie informacji firmy Coveris