Zróżnicowana gama produktów GEW na targach drupa
1 Jan 1970 12:08

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Brytyjski producent systemów utwardzania, firma GEW, zaprezentuje na targach drupa 2024 przełomowy nowy system UV LED, który wzbogaci i tak już zróżnicowane portfolio produktów firmy. Chociaż GEW pokaże pełną gamę produktów, skupi się na swoich najnowszych systemach LED do arkuszowego druku offsetowego i do zastosowań przemysłowych. Jak przekonuje producent, GEW posiada wyjątkową pozycję na rynku utwardzania UV i jest w stanie zaoferować rozwiązanie dla prawie każdego zastosowania w zakresie druku, powlekania i przetwarzania, ze względu na szeroki zakres swojej oferty produktów zarówno w zakresie technologii utwardzania rtęciowymi lampami łukowymi UV, jak i UV LED.

Choć GEW koncentruje się na dostarczaniu rozwiązań dla sektorów etykiet i wąskiej wstęgi, nie zapomina również o druku średnio- i szerokowstęgowym. Firma zaprojektowała i zainstalowała na całym świecie szeroką gamę systemów UV o szerokości do 2,5 m i posiada wyspecjalizowany zespół zajmujący się projektowaniem na zamówienie złożonych, wielkoskalowych przemysłowych rozwiązań do utwardzania UV. Obejmuje to ogromny zakres zastosowań, takich jak UV hot melt, silikonizacja, szerokowstęgowe offset i flekso, matowienie ekscymerowe, bezpośrednie dekorowanie produktu oraz powlekanie drewna. Na targach drupa dostępny będzie kompletny zespół specjalistów UV firmy GEW, gotowy do omówienia indywidualnych wymagań klientów.

Na drupie firma GEW zaprezentuje również swoją renomowaną technologię „ArcLED”, dzięki której głowice lamp łukowych UV i UV LED można łatwo i szybko wymieniać na maszynie. Funkcja ArcLED jest dostępna w prawie każdym typie instalacji systemu GEW, czy to w offsetowych maszynach arkuszowych, wąskowstęgowych, średnio- lub szerokowstęgowych, a także w szerokim zakresie zastosowań. Technologia ta została wykorzystana z doskonałym skutkiem w wielu instalacjach maszyn arkuszowych, w których umożliwia drukarzom przełączanie między Arc lub LED, zapewniając dostosowanie do indywidualnych wymagań każdego zadania drukowania. W przypadku ArcLED zarówno kasety rtęciowe, jak i LED, są kompatybilne z tym samym zasilaczem i mieszczą się dla ułatwienia w tej samej obudowie. System kontroli zasilania RHINO firmy GEW automatycznie rozpoznaje typ lampy i odpowiednio przełącza zasilanie.

Kolejną zaletą ArcLED jest to, że umożliwia klientowi inwestowanie w dowolną kombinację lamp rtęciowych i LED w perspektywie krótkoterminowej, dając pewność, że inwestycja jest zabezpieczona na przyszłość. Konfiguracja systemu UV może zostać zmieniona lub w pełni zmodernizowana do LED w późniejszym terminie i przy minimalnych zakłóceniach.
Robert Rae, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży w GEW, komentuje: Nasze systemy UV są znane ze swojej inteligentnej konstrukcji, niezawodności i efektywności energetycznej, co wyróżnia je jako domyślny wybór dla wielu w branży, zarówno dla producentów OEM, jak i dla zmodernizowanych instalacji. Zostanie to podkreślone na targach drupa przez liczbę systemów GEW działających na różnych stoiskach OEM na całym terenie targów, a to samo w sobie mówi wiele o tym, dlaczego odwiedzający powinni zatrzymać się na stoisku GEW.

Jak podsumowuje: Mamy tak wiele do zaoferowania klientom, w tak szerokim zakresie zastosowań i z tak precyzyjnie ukierunkowanymi rozwiązaniami. Zainstalowaliśmy około 25 tys. systemów na całym świecie i popieramy to ponad 30-letnim doświadczeniem w tej dziedzinie. Mając to na uwadze, z niecierpliwością czekamy na powitanie starych i nowych klientów na naszym stoisku i możliwość podkreślenia, co GEW może dla nich zrobić.

Opracowano na podstawie informacji firmy GEW