Ergis-Eurofilms SA wraca do nazwy Ergis SA
9 Jul 2014 15:06

Ergis-Eurofilms SA, lider przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo–Wschodniej działa już pod nazwą Ergis SA - uchwała, podjęta przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy i dotycząca zmiany nazwy spółki, została w dniu 4 lipca 2014 roku zarejestrowana przez sąd. Zmiana oznacza powrót do nazwy, pod którą firma działała pierwotnie, w latach 1998 – 2007.

Jednocześnie Spółka podjęła decyzję o wystąpieniu do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie SA o zmianę skrótu nazwy na potrzeby notowań na GPW z EEF na EGS. Wraz ze zmianą nazwy Grupa uruchomiła także nowe strony internetowe pod adresem www.ergis.eu.

„Mija siedem lat od połączenia Ergis S.A. i Eurofilms S.A., w trakcie których Grupa Ergis, jako lider przetwórstwa tworzyw sztucznych, zyskała znaczną rozpoznawalność. Dawny udziałowiec brytyjski spółki Eurofilms SA działa nadal pod nazwą Eurofilms Extrusion Ltd., w efekcie czego coraz szersza działalność prowadzona przez Ergis-Eurofilms S.A. na rynku europejskim prowadziła nierzadko do trudności w odróżnianiu produktów obu spółek. W trakcie czerwcowego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia akcjonariusze spółki uznali, że nadszedł już właściwy moment na powrót do historycznej nazwy Ergis S.A. która towarzyszyła budowie Grupy Kapitałowej. Nowa-stara nazwa jest prostsza i była zwyczajowo nieprzerwanie używana przez wielu klientów i dostawców Spółki, wierzymy więc że ten powrót do korzeni zostanie przyjęty z sympatią. Jednocześnie ze zmianą nazwy uruchomiliśmy także nasz nowy, unowocześniony serwis www, by podkreślić to wydarzenie - powiedział Tadeusz Nowicki, Prezes Zarządu Ergis SA.

Źródło: Ergis SA