Intensywny rozwój Grupy Zahoransky
31 Mar 2015 09:36

Grupa Zahoransky zanotowała w 2014 r. nowy rekord sprzedaży w wysokości blisko 81 mln euro (rok wcześniej 70 mln euro). 19% wzrost liczby zamówień także był najwyższy w historii firmy. To efekt nieustannej ekspansji pięciu fabryk Grupy. Strategia sprzedaży bezpośredniej na rynkach zewnętrznych sprawdziła się doskonale i będzie dalej kontynuowana. Po założeniu nowych – i restrukturyzacji dotychczas istniejących – oddziałów w Japonii i w Chinach, sprzedaż na terenie USA oraz Indii będzie prowadzona w 100% przez lokalne struktury.

Grupa Zahoransky jest podzielona na trzy oddziały biznesowe: Mechanical Engineering, Mold Making oraz System Technology.

Jako jeden z czołowych światowych producentów maszyn do wytwarzania szczotek, z fabrykami i oddziałami produkcyjnymi w Todtnau w Niemczech, w Hiszpanii i Indii, w 2014 r. firma zanotowała wzrost liczby zamówień o 20%. W gamie dostarczanych rozwiązań znajdują się maszyny do produkcji szczoteczek do zębów, szczotek do tuszowania rzęs i do włosów, mioteł, szczotek do rąk, szczotek do WC i toaletowych, aż po szczotki cylindryczne do zastosowań przemysłowych.

Sprzedaż form wtryskowych w niemieckich fabrykach we Freiburgu oraz Rothenkirchen w minionym roku finansowym również wzrosła o 20%. Dzięki powiększeniu zakładu w Tamil Nadu w południowych Indiach w październiku 2013 r., sprzedaż tej fabryki podwoiła się w 2014 r. Zwiększenie sprzedaży form wtryskowych jest efektem wzrostu zapotrzebowania na formy ze zintegrowaną automatyką.

Dział Technologii Systemowej dostarcza automatyczne rozwiązania do wtryskarek. Systemy są oparte na formach produkowanych przez Zahoransky AG i na uznanych systemach pochodzących z innych modułów automatyzacji. Z ich wykorzystaniem możliwe jest stworzenie inteligentnych rozwiązań automatyki wtryskowej. Dział obsługuje segmenty automatyki przemysłowej oraz inżynierii medycznej. Przykładem może być Z. Blizzard – zintegrowane rozwiązanie do produkcji wstępnie napełnianych strzykawek jako opakowań jednostkowych.

Firma spodziewa się, że wyniki 2015 r. będą jeszcze lepsze, m.in. dzięki powiększeniu przestrzeni produkcyjnej w hiszpańskiej fabryce w Logroño (La Rioja) z obecnych 2100 m2 do 4200 m2. Maszyny do produkcji opakowań blistrowych mają trafić do segmentów inżynierii elektrycznej, narzędzi, kosmetyków/produktów higienicznych i innych.

Na podstawie informacji Zahoransky Group opracował TK