Interket instaluje kolejną maszynę fleksograficzną Mark Andy
1 Jan 1970 09:53

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Interket, europejska grupa poligraficzna specjalizująca się w produkcji etykietowej i posiadająca drukarnie w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii oraz Szwecji, zakupiła w ostatnim czasie kolejną maszynę fleksograficzną Mark Andy Evolution Series E5, tym razem z myślą o zakładzie w szwedzkim Helsingborgu. Wyposażona w sześć zespołów drukujących na wstędze o szerokości 330 mm zwiększy ona znacząco - jak zapewnia Stefan Gustafsson, dyrektor zarządzający szwedzkiej drukarni - jej potencjał wytwórczy, zastępując dwie wcześniej stosowane tu maszyny.

Zakład w Helsingborgu rozpoczął działalność w latach 80. ubiegłego wieku jako rodzinny biznes. W roku 2016 wszedł w skład Interket Group, co - jak zapewnia kierownictwo drukarni - umożliwiło jej dalszy, dynamiczny rozwój. Silne podejście proklienckie, elastyczność w działaniu i wysokiej jakości produkty pozwoliły na pozyskanie szerokiego spektrum zleceniodawców z branż takich jak: spożywcza, przemysłowa i medyczna. Firma oferuje swoim klientom kompleksową obsługę, uwzględniającą m.in. różne rodzaje wytwarzanych tu etykiet: od podstawowych, poprzez identyfikacyjne, umożliwiające śledzenie produktów, zabezpieczanie ich, na podkreślających markę skończywszy.

Joakim Marcusson, Sales Manager w firmie Convertec reprezentującej Mark Andy na rynku skandynawskim, mówi: Nowa maszyna dostarczona przez nas do Helsingborga to w zasadzie lustrzane odbicie Evolution Series E5, jaka od pewnego czasu pracuje w drukarni Interket w Holandii. Jej wyposażenie obejmuje m.in. możliwość odwracania wstęgi, delam/relam, tłoczenie folią na zimno, dwie sztance i cięcie na arkusze. Najnowszy nabytek Interket Group posiada też hybrydowy system utrwalania w technologiach LED/UV, którego dostawcą była firma GEW. Producent podkreśla, że w porównaniu z tradycyjnymi lampami UV zastosowane tu promienniki LED/UV - pomimo nieco większego kosztu związanego z zakupem - zapewniają znacząco wyższą wydajność, także w postaci niższych kosztów eksploatacyjnych wynikających z mniejszego zapotrzebowania na energię i większej żywotności lamp.

Stefan Gustafsson dodaje: To pierwsza maszyna Mark Andy w naszym szwedzkim zakładzie. Wybraliśmy ją m.in. za sprawą bardzo pozytywnej oceny analogicznego rozwiązania dostarczonego do zakłady w Holandii, jak też kompleksowej opieki posprzedażowej zapewnionej przez Mark Andy. Jawi się ona jako niezwykle wszechstronna, oferuje solidną konstrukcję, jest niezawodna, łatwa w obsłudze i - co bardzo ważne - pozwala generować odpowiednie przychody. Co więcej, dzięki niej możemy obecnie realizować we własnym zakresie część prac wymagających wcześniej podzlecania.

Pomimo faktu posiadania szerszych maszyn w swoich zakładach w Niemczech, Holandii i Wielkiej Brytanii, z myślą o drukarni w Helsingborgu wybrano o model o szerokości wstęgi 330 mm jako idealny z punktu widzenia jej potrzeb i realizowanych tu prac. To - jak podkreśla kierownictwo Interket - wskazuje też na sporą niezależność każdej z drukarń wchodzących w skład grupy, także w kontekście decyzji inwestycyjnych bazujących ma lokalnej specyfice rynku, umiejętnościach i doświadczeniu kadry zatrudnianej w każdej z drukarń. Zakład w Helsingborgu dysponuje również cyfrową technologią tonerową, co pozwala Interket Sweden zorganizować plan produkcji z uwzględnieniem różnych parametrów: nakładu, stopnia personalizacji prac oraz ich zróżnicowania w kontekście wykończenia i dalszego przetwarzania. Dzięki temu firma podejmuje się wykonania nawet najniższych, wręcz jednostkowych nakładów.

Roczna sprzedaż realizowana przez grupę Interket przekracza 45 mln euro, a w czterech jej lokalizacjach pracuje w sumie ok. 200 osób. Jak podkreśla jej kierownictwo, każda z wchodzących w skład grupy drukarń realizuje oczekiwane od niej przychody i zyski. Generowane są one również dzięki nowym inwestycjom, takim jak maszyna Evolution Series E5. Stefan Gustafsson jest przekonany o dalszym rozwoju kierowanej przez siebie fabryki, bazującym na obszernej wiedzy o rynku i międzynarodowej skali działania Interket Group.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mark Andy

Zdjęcie: Przedstawiciele firm Interket i Convertec przy nowej maszynie Evolution Series E5