Metsä Board na targach ProSweets 2015
5 Feb 2015 11:53

Firma Metsä Board, czołowy europejski producent tektur z włókien pierwotnych i największy dostawca powlekanych bielonych papierów siarczanowych na warstwy pokryciowe tektury falistej (kraftlinerów), zaprezentowała na targach Pro Sweets w Kolonii (2-4 lutego br.) szeroką gamę lekkich tektur do pakowania słodyczy oraz podzieliła się wiedzą na temat korzyści, jakie zapewniają te materiały.

Jedną z największych zalet tektur Metsä Board dla producentów opakowań z sektora cukierniczego jest gwarancja najwyższego poziomu zabezpieczeń. W branży, gdzie zdolność śledzenia dostaw oraz bezpieczeństwo żywności stanowią o rynkowym sukcesie, Metsä Board wykorzystuje wyłącznie włókna pierwotne z lasów na północy Europy zarządzanych zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Pochodzenie wszystkich włókien i innych surowców można sprawdzić, a bezpieczeństwo ich użycia gwarantuje fakt, że są wolne od wszelkich zanieczyszczeń.

Nina Happonen, dyrektor ds. Żywności i Napojów w Metsä Board, tłumaczy: „Bezpieczeństwo produktów jest kluczowe, gdyż reputacja marki może zostać zrujnowana w jednej chwili przez – przykładowo – media społecznościowe. Włókna pierwotne w naszych tekturach są z natury czyste, dlatego zapewniają bezpieczeństwo bez potrzeby stosowania materiałów barierowych, stanowiących potencjalny problem podczas recyklingu.”

„Jednocześnie bardzo istotne są własności sensoryczne, ponieważ czekolada musi smakować jak czekolada, a nie jak opakowanie. W efekcie dzisiejszy konsument preferuje tekturę jako materiał dobrze sobie znany i przyjazny dla środowiska.”

Włókna pierwotne są surowcem odnawialnym, nadającym się do recyklingu i biodegradowalnym. Umożliwiają produkcję tektur jednocześnie lekkich i wytrzymałych. Przy swej niskiej masie tektury Metsä Board nie ustępują sztywnością i pulchnością cięższym, standardowym gatunkom i nadają się do produkcji opakowań na słodycze bez utraty poczucia najwyższej jakości.

W skład oferty Metsä Board wchodzą tektury zaprojektowane specjalnie z myślą o pakowaniu czekolady i słodyczy, takie jak Carta Solida i Carta Integra, podczas gdy nowa Carta Dedica została opracowana z myślą o żywności na wynos. Tektury Carta Elega, Chromolux i Simcote oraz Kemiart i Modo Northern Light uzupełniają rozległe portfolio tektur firmy, które można wykorzystać do pakowania słodyczy.

Metsä Board przedstawiła również swoje usługi Packaging Services, stworzone z myślą o wsparciu globalnej wartości marek oraz zapewnieniu ich sukcesu poprzez dostarczanie ekologicznych, bezpiecznych i innowacyjnych rozwiązań opakowaniowych. Packaging Services zapewniają pełen zakres usług, od koordynacji wstępnego projektu, poprzez badania, testy, po strukturalne i graficzne wzornictwo opakowań.

Na podstawie informacji Metsä Board opracował TK