Natalii nowym członkiem PID
19 Jun 2024 10:36

Do grona członków Polskiej Izby Druku dołączyła drukarnia Natalii sp. z o.o. Zakład poligraficzny z Rokietnicy istnieje od 1985 roku i specjalizuje się w druku fleksograficznym oraz cyfrowym. Dzięki dobrze wyposażonemu parkowi maszynowemu, wyszkolonym fachowcom, a przede wszystkim rozsądnemu zarządzaniu, Natalii stała się jednym z największych producentów etykiet samoprzylepnych na roli i opakowań giętkich w Polsce.

Firma produkuje również etykiety typu IML, shrink sleeve, peel-off, przywieszki, bilety do kin, teatrów i klubów sportowych. Dodatkowo zajmuje się zadrukiem papierów z recyklingu oraz folii i laminatów wielowarstwowych na saszetki kosmetyczne, kopertki na herbaty itp. Miarą jej sukcesu jest obecność w gronie klientów wielu liczących się przedsiębiorstw z branż: spożywczej, chemicznej, kosmetycznej, motoryzacyjnej, farmaceutycznej oraz papierniczo-biurowej. Swoje produkty Natalii sprzedaje w kraju i za granicą. Konsekwentne inwestycje w nowoczesny i wydajny park maszynowy oraz korzystanie z surowców renomowanych dostawców (m.in. Avery Dennison, UPM Raflatac, Treofan, Taghleef Industries, Leipa, Fedrigoni oraz Flint) pozwalają jej swobodnie konkurować z innymi drukarniami na rynku poligraficznym.

Wizytówką drukarni Natalii jest wysoka jakość i solidność! Firma otrzymała certyfikat. "Wielkopolska Jakość" oraz wdrożyła System Zarządzania Jakością według norm ISO 9001:2015; posiada również certyfikaty FSC, ESKO FULL HDFLEXO oraz własną przygotowalnie form drukowych i sitodrukowych STORK.

W Natalii pracuje 10 maszyn do druku fleksograficznego marki Nilpeter oraz 2 maszyny cyfrowe HP, co pozwala na szybką realizację zleceń. Nadruki powstają na wstęgach o szerokości do 570 mm w technice flexo UV oraz UV LED, za pomocą farb o niskiej migracji firmy (do jedenastu kolorów), z wykorzystaniem laminacji, cold- i hot-stampingu, sitodruku rotacyjnego, druku po stronie kleju, druku rewersowego, tłoczenia, lakierowania wodnego i UV, druku ciągłego z wykorzystaniem wałków typu sleeve. Drukarnia wykonuje zlecenia na podłożach z papieru, folii (PE, PP, PVC, PET, OPS i innych), laminatów wielowarstwowych i aluminium.

Opracowano na podstawie informacji Polskiej Izby Druku