Pierwszy owoc współpracy HP i KBA
6 Mar 2015 14:21

Firmy HP i KBA poinformowały o nawiązaniu strategicznej współpracy podczas targów GraphExpo 2014 odbywających się w Chicago pod koniec września ub.r.

Obecnie obie firmy pracują nad projektem zwojowej maszyny inkjetowej do jednostronnego drukowania w kolorze wielkonakładowych prac z dużą szybkością. Maszyna nazwana HP T1000 Simplex Color Inkjet Web Press jest dedykowana do wstępnego zadrukowywania papierów przeznaczonych na opakowania z tektury falistej. Jej szerokość 2,8 m pozwoli producentom opakowań na łączenie mniejszych prac lub prac w szerszym formacie na jednym bądź kilku zwojach, aby zapewnić wstępne zadrukowywanie małych, średnich lub dużych nakładów.

Dodatkowo, w przeciwieństwie do konwencjonalnego wstępnego zadrukowywania, każde pudełko może być inne.

Według Aurelio Maruggi, wiceprezesa HP, „ta nowa maszyna zrewolucjonizuje rynek produkcji opakowań ze wstępnym zadrukiem na tekturze falistej w małych i średnich seriach, zmieniając znacząco obecne modele ekonomiczne i, co jeszcze ważniejsze, tworząc wartość dodaną dla marek.”

Nowa maszyna ma zadrukowywać z prędkością do 183 m/min lub 30 000 m2 na godzinę zwoje linera, które następnie będą mogły trafiać bezpośrednio do urządzenia do kaszerowania w standardowych szerokościach od 2,5 do 2,8 m.

Rozwiązanie to jest adresowane bezpośrednio do producentów opakowań z tektury, które są przeznaczone dla powszechnie znanych marek wymagających coraz szybszych dostaw w krótkich seriach. Technologia atramentowa pozwala spełnić te wymagania.

„Wstępne zadrukowywanie techniką cyfrową jest wydajniejsze niż rozwiązania do obróbki po druku” - przyznają firmy HP i KBA we wspólnym komunikacie.

Nie została jeszcze podana żadna data wprowadzenia maszyny na rynek.

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ