Spotkanie studyjne w firmie AKPOL
1 Jan 1970 13:43

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Pod koniec lipca w firmie AKPOL odbyła się wizyta studyjna przedstawicieli firm produkujących opakowania oraz producentów kosmetyków z Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego (PZPK). Celem spotkania była wymiana informacji i opinii na temat opakowań z recyklingu oraz poznanie procesu wytwarzania regranulatu, z którego są produkowane.

27 lipca do Rzeczycy Ziemiańskiej pod Kraśnikiem przyjechali przedstawiciele branży kosmetycznej i członkowie PZPK, którzy odwiedzili AKPOL – jeden z największych zakładów recyklingu tworzyw sztucznych w Polsce, który specjalizuje się produkcji regranulatów HDPE, LDPE i PP używanych do produkcji m.in. opakowań kosmetycznych i chemii gospodarczej. Jak podkreśla AKPOL, jego działania cechuje pionierskie podejście do nowoczesnych technologii, dzięki którym stale polepsza jakość swoich recyklatów i wzmacnia produkcję o nowe, innowacyjne i autorskie produkty. Podczas wizyty studyjnej goście mogli z bliska przyjrzeć się procesowi przetwarzania odpadów pokonsumenckich z tworzyw sztucznych, od momentu przyjęcia i kwalifikacji odpadów po ich segregację, mielenie, czyszczenie i granulację. Przedstawiciele PZPK mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat o stosowanych w przedsiębiorstwie recyklingowym technologii i lepiej zrozumieć cały proces produkcji regranulatów.

W części dyskusyjnej, która odbyła się w biurze AKPOL, grupa omówiła problemy, z jakimi mierzy się branża recyklingu podczas przetwarzania opakowań. Dyskusja była również szansą na rozmowę o technologii wielowarstwowych laminatów monomateriałowych, które mogłyby stać się rozwiązaniem problemu braku recyklatów wysokiej jakości i ułatwić dostosowanie branży kosmetycznej do wymogów projektowanego rozporządzenia PPWR.

Spotkanie w AKPOL pokazuje, że współpraca między związanymi ze sobą sektorami gospodarki - branży kosmetycznej z recyklingową - jest najlepszym sposobem na wspólne opracowanie optymalnego rozwiązania sprzyjającego obu stronom. Jest to także zwiastun pozytywnych zmian, które mają na celu wspierać rozwój idei ekologicznych i wzmacniać gospodarkę o obiegu zamkniętym w Polsce.

Opracowano na podstawie informacji firmy AKPOL

.