UPM Raflatac i Soprema promują recykling odpadów etykietowych
1 Jan 1970 12:50

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

UPM Raflatac, globalny dostawca innowacyjnych i zrównoważonych samoprzylepnych produktów papierowych i foliowych, wybrał firmę Soprema na głównego partnera w zakresie recyklingu odpadów etykietowych w regionie EMEIA (Europa, Środkowy Wschód, Indie, Afryka). Soprema, jedna z wiodących firm w dziedzinie hydroizolacji, specjalista od pokryć dachowych i technik izolacyjnych, przekształci odpady etykietowe zebrane w ramach usługi recyklingu RafCycle firmy UPM Raflatac w nowe materiały budowlane i izolacyjne.

Soprema jest kluczowym graczem w sektorze budowlanym. Posiada 123 zakłady produkcyjne i obsługuje rynek za pośrednictwem ponad 120 oddziałów. Jest znana ze swego zaangażowania w zrównoważone rozwiązania budowlane i z inwestycji w innowacje. Współpraca z UPM Raflatac dodatkowo podkreśla jej zaangażowanie w kwestie zrównoważonego rozwoju.

Usługa RafCycle firmy UPM Raflatac jest przeznaczona do recyklingu podkładów etykietowych. Dzięki innowacyjnemu partnerstwu z Soprema odpady z etykiet są przekształcane w rozwiązania do izolacji i wspierają wykorzystanie odnawialnych źródeł energii przez jej zakład we Francji. Materiały izolacyjne odgrywają kluczową rolę w zwiększaniu efektywności energetycznej budynków. Wata celulozowa jest jednym z najlepszych rozwiązań do izolacji poddaszy, ponieważ oferuje wysoką wydajność w różnych warunkach pogodowych.

Kooperacja pozwoli firmie Soprema wykonać kolejny krok na drodze ku wykorzystaniu podkładów etykietowych jako surowca do produkcji materiałów izolacyjnych o większej efektywności energetycznej, niezależnie od sezonu, wyjaśnia jej kierownictwo.

Cieszymy się, że możemy ogłosić partnerstwo z Soprema, ponieważ współpraca jest kluczowa dla gospodarki o obiegu zamkniętym. Ta międzybranżowa kooperacja nie tylko wspiera recykling odpadów z podkładów, ale także pozwala nam nadal dostarczać rozwiązania wykluczające potrzebę innych metod utylizacji, takich jak spalanie lub składowanie na wysypiskach. Pierwsze odbiory odpadów z etykiet RafCycle zostały już dostarczone do firmy Soprema - mówi Juha Virmavirta, dyrektor ds. RafCycle, UPM Raflatac.

Opracowano na podstawie informacji firmy UPM Raflatac