GM ogłasza współpracę z firmą SCIPRIOS
1 Jan 1970 10:47

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Grafisk Maskinfabrik (GM), wiodący producent urządzeń do wykańczania po druku, ogłosiła, że łączy siły z firmą SCIPRIOS GmbH, by wspólnie dostarczać „szyte na miarę”, najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie powlekania, zarówno do badań naukowych, jak i produkcji przemysłowej we wszystkich obszarach elektroniki drukowanej.

W ciągu ostatniej dekady GM z powodzeniem wykorzystywała swoją zaawansowaną wiedzę na temat technologii powlekania do ekspansji w segmencie ogniw słonecznych i innych materiałów funkcjonalnych z pomocą własnego specjalistycznego asortymentu maszyn do powlekania cienkich folii w technologii roll-to-roll. Wraz ze wzrostem innowacyjności na tych rynkach rośnie zapotrzebowanie na fachową wiedzę dotyczącą obsługi delikatnych, wrażliwych cienkich folii stosowanych w elektronice drukowanej.

Jednym z pierwszych klientów GM w tym obszarze była firma Solar Factory of the Future (SFF) z Kampusu Energetycznego w niemieckiej Norymberdze, z którą współpraca nadal trwa. SCIPRIOS (Science-Printing#Semiconductors) powstała jako spółka córka SFF oraz Bawarskiego Centrum Badań Stosowanych w Energetyce (ZAE Bayern). Kierowany przez dyrektora zarządzającego dra Tobiasa Stubhana technologiczny start-up dostarcza gotowe do użytku pilotażowe, kompletne linie produkcyjne do fotowoltaiki drukowanej.

Oficjalne ogłoszenie naszego partnerstwa jest pokłosiem kilku lat owocnej współpracy - mówi Uffe Nielsen, dyrektor generalny GM. Na początku tego roku zrobiliśmy kolejny krok i wprowadziliśmy na rynek drugą generację naszej platformy SOLAR Coating Platform, która została opracowana wspólnie z firmą SCIPRIOS. Obecnie rozszerzamy tę współpracę o sprzedaż, wsparcie i obsługę klienta oraz materiały eksploatacyjne, a także warsztaty powlekania i pokazy demonstracyjne.

SOLAR-300 to unikalna platforma do powlekania i drukowania dostępna w szerokościach 330, 500 lub 550 mm, a także w niestandardowych wymiarach. Całkowicie modułowa, może być skonfigurowana z wieloma stacjami powlekania szczelinowego, powlekania wklęsłego, druku fleksograficznego i sitodruku rotacyjnego, posiada również opcję uzupełnienia o cięcie laserowe i druk atramentowy w linii do produkcji drukowanych urządzeń elektronicznych w jednym przebiegu. Maszyna została zaprojektowana w taki sposób, by nadawała się zarówno do prac badawczo-rozwojowych, jak i jako maszyna produkcyjna, co ułatwia jej rozbudowę do produkcji na pełną skalę.

Nasze partnerstwo zapewni naukowcom na całym świecie narzędzia, które ułatwią rozwój i zwiększenie skali produkcji organicznych i perowskitowych ogniw fotowoltaicznych, fotodetektorów, baterii, superkondensatorów, diod OLED do zastosowań w wyświetlaczach i oświetleniu, ogniw paliwowych, inteligentnych okien i wielu innych rozwiązań sprzyjających lepszej i bardziej zrównoważonej przyszłości – podsumował Uffe.

Opracowano na podstawie informacji Grafisk Maskinfabrik