Nowy BOBST EXPERTFOLD 110 A3 oszczędza czas
1 Jan 1970 10:34

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma BOBST zaprezentowała nową, wielozadaniową wersję swej składarko-sklejarki EXPERTFOLD 110, która oferuje przetwórcom opakowań korzyści związane z większą wszechstronnością i niezrównaną oszczędnością czasu.

EXPERTFOLD 110 A3 wykorzystuje nowe zintegrowane moduły do produkcji pudełek ze składanym dnem typu „crash-lock” oraz 4- i 6-kątnym. Dzięki zastosowaniu modułów narządy maszyn do nowych prac – z jednego rodzaju pudełka do kolejnego – przebiegają szybciej i są prostsze.

Pierre Binggeli, dyrektor linii składarko-sklejarek w BOBST powiedział: BOBST przesuwa wszechstronność i wydajność produkcji na jeszcze wyższy poziom dzięki nowej wersji EXPERTFOLD 110. Czasy ustawiania zostały zredukowane o 80%, co drastycznie skraca i optymalizuje czas przezbrojenia, co jest wielką zaletą w przypadku krótkich serii.

EXPERTFOLD pozwala produkować pudełka z prędkością do 450 metrów na minutę, a przy pracy z kartonami 4-kątnymi może ich wyprodukować do pół miliona dziennie! To znakomita maszyna pod względem wydajności i precyzji składania i klejenia wszystkich rodzajów składanych pudełek kartonowych, dodatkowo udoskonalona dzięki wdrożeniu dedykowanych modułów.

BOBST od lat nieustannie wprowadzał innowacje do tej maszyny, aby zagwarantować, że w miarę rozwoju rynku nadal spełnia ona potrzeby przetwórców opakowań. Wersja A3 jest najnowszą konfiguracją EXPERTFOLD 110. Do tej pory asortyment obejmował wersje do produkcji pudełek typu straight-line, crash-lock oraz pudełek 4- i 6-kątnych. Jednakże ten sam moduł był używany przy każdym rodzaju pudełek, co w rezultacie wydłużało czas narządu nowych prac, ponieważ konieczna była wymiana większości oprzyrządowania i przenośników taśmowychW wersji EXPERTFOLD A3 nowe dedykowane moduły upraszczają przezbrajanie, a przez to znacznie je skracają.

Jak przekonuje producent, EXPERTFOLD 110 umożliwia produkcję imponującej liczby typów pudełek wykonanych z wielu różnych materiałów. Na przestrzeni lat BOBST wprowadził innowacyjne urządzenia, które umożliwiają pracownikom symultaniczne wykonywanie procesów w linii. Przykładem może być system kontroli jakości ACCUCHECK, który wspiera produkcję opakowań o zerowej awaryjności, lub moduł obrotowy GYROBOX, które jeszcze bardziej zwiększa wydajność, elastyczność i osiągi składarko-sklejarki.

EXPERTFOLD 110 może być również wyposażony w szereg urządzeń peryferyjnych, które podnoszą wydajność i zwiększają automatyzację linii. Należą do nich napędzany własnym silnikiem podajnik wstępny EASYFEEDER/BATCH INVERTER 4 oraz wydajna pakowarka CARTONPACK 4. Osiągnięta dzięki nim redukcja nakładu ręcznej pracy poprawia również warunki pracy operatora i pomaga uniknąć problemów z powtarzającymi się urazami i innymi problemami zdrowotnymi z nią związanymi.

W sytuacji, gdy rynek jest dynamiczny i nierzadko zmienny, EXPERTFOLD 110 wnosi do linii produkcyjnych zarówno wszechstronność, jak i jakość – dodaje Binggeli. Nowy model A3 został zaprojektowany w sposób, który ułatwia i przyspiesza pracę operatora bez negatywnego wpływu na wydajność i potencjał produkcji.

Opracowano na podstawie informacji firmy BOBST

error: Kopiowanie zabronione!